Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza2023-10-17T19:56:52+02:00

13329924_1787143048184088_1041940717_nSamo określenie ministrant pochodzi od łac. „ministrare” – oznaczającego „służyć”. Ministrant to zazwyczaj młoda osoba świecka, która po stosownym ustanowieniu może uczestniczyć bliżej świętych obrzędów, tym samym reprezentując wiernych wokół ołtarza oraz pomagać celebransowi
sprawowaniu liturgii. Bądź Żołnierzem Jezusa!!

Chcesz zostać Ministrantem? Przyjdź i się zgłoś!

Jeśli jesteś chłopcem uczęszczającym do szkoły podstawowej lub gimnazjum i chcesz:

– być bardzo blisko Pana Jezusa
– Służyć Bogu przy ołtarzu
– stawać się coraz lepszym człowiekiem
– modlić się z kolegami w Twoim wieku
– poznać ciekawe osoby i zaprzyjaźnić się
– dobrze się bawić i ciekawie spędzać czas
– rywalizować wraz z innymi m.in. w zawodach sportowych to zostań MINISTRANTEM !

Zapraszamy na zbiórki. Co dwa w środy po wieczornej Mszy Świętej. Wstąp do wspólnoty ministrantów Parafii pw. Św. Marcina w Krościenku Wyżnym. Jest nas dużo – będzie jeszcze więcej! Warto spróbować, jak będziesz czuł się przy ołtarzu. Jeśli Ci się spodoba – zostaniesz.

Być ministrantem to wielki zaszczyt, służyć Panu Bogu, jako Jego żołnierz – to wielka radość. Porozmawiaj z Rodzicami i jeśli się zgodzą – przyjdź. Osoby chętne mogą zgłaszać się u księdza po każdej Mszy Świętej. Więcej informacji u opiekuna ministrantów – ks. Krzysztofa.

Przyjdź, i sam się przekonaj jak na prawdę jest! Jest nas 60 a będzie jeszcze więcej! Zapraszamy!

Znajdź Nas na facebooku!

Aktualności LSO