27 Niedziela Zwykła 6.X.2024

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu módlmy się w intencji za studentów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki. Prośmy dla nich o światło Ducha Świętego, aby zgłębiając wiedzę  pogłębiali i bronili swojej wiary.

Dzisiaj I niedziela miesiąca- wystawienie NS po każdej mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.00 do godz. 11.00 Natomiast po Mszy sw. o godz. 16.00 i prezentacji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Odnowa w Duchu świętym zaprasza na Wieczór Chwały

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
Msze św. w październiku codziennie o godz. 18.00, a przed Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca. Zachęcamy również dzieci i młodzież do pozostawania na Mszy św.

Codziennie rano przed Mszą  św. Akcja Katolicka modlitwę różańcową w poniedziałek i wtorek po Mszy  się do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.

Jutro wspomnienie MB różańcowej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00

We wtorek po wieczornej Mszy spotkanie  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

W środę różaniec będzie połączony z nowenna do MBNP

W piątek 11 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Marcina patrona naszej parafii.

W sobotę14 X – Dzień Nauczyciela – w naszych modlitwach będziemy pamiętać o nich, zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym.

Za tydzień Dzień Papieski.  Uczniowie naszej szkoły podstawowej będą zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II – na stypendia dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin. Zachęcamy do wspomożenia tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

W przyszła niedziele po godzinie 11 będzie spotkanie z rodzicami dzieci klas 7 i 8 które w tym roku przystępują do bierzmowania.

Akcja Katolicka ma jesienny Dzień Skupienia  w Starej Wsi – 23 X o godz. 10.000- zgłoszenia kierować do prezesa AK.

Bóg zapłać za wszystkie dary i ofiary złożone na rzecz powodzian.

W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Edwarda Lorensa z ul. Wójtowskiej a we wtorek będzie pogrzeb sp. Stefana Czubskiego z ul. Pólnocnej – Msza św pogrzebowa we wtorek o godz. 15.00 w kościele potem przejazd do kaplicy cmentarnej iostatnie pożegnanie. Wieczne odpoczywanie racz im dav Panie….

Ks. Proboszcz poza parafią odprawia następujące intencje:

W środę za śp. Jana w 10 roczn. śmierci i Genowefę Lewandowskich

W piątek za śp. Stanisław Rymon, int. od córki, w sobotę za śp. Stanisław (M) Frydrych, int. od żony.

Wójt Gminy Krościenko Wyżne przypomina, że w dniu dziejszym odbywają się na terenie gminy wyborów na Sołtysów i do Rad Sołeckich.

Przypomina jednocześnie, że wybory obywają się w nowej formule – przewidzianej postanowieniami znowelizowanych Statutów sołectw z terenu gminy. Sołtys oraz rada sołecka nie zostaną wybrane podczas Zebrania Wiejskiego, lecz w siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych w godzinach od 8:00 – 18:00 odpowiednio:

Dla Sołectwa Krościenko Wyżne – w Samorządowym Przedszkolu im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym.

Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania. Zachęcamy do udziału w wyborach lokalnych.