IV Niedziela Adwentu 22.12.2024 r.

Metropolita Przemyski poruszony profanacją krzyża i dewastacją drzwi wejściowych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, apeluje o modlitwę. Dlatego we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 22 grudnia 2024 r. podczas Mszy świętych w Modlitwie powszechnej należy odczytać poniższe wezwanie (jako pierwsze – za Kościół).

Módlmy się za Kościół Święty, aby w obliczu profanacji, która dokonała się w naszej Archidiecezji, zawsze wiernie świadczył o miłości Chrystusa i prowadził wiernych drogą prawdy i pokoju, a serca nieprzyjaciół Chrystusowego Krzyża niech otworzą się na Jego miłość i przebaczenie. Ciebie prosimy…

Dzisiaj o 15.45 – nowenna do Dzieciatka Jezus.  Nasi harcerze wczoraj przynieśli światło betlejemskie – można je sobie zabrać do domów. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo do św. Charbela – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na koniec ucałowanie relikwii. Nabożeństwo będzie transmitowane na fb.

Jutro od godz. 9.000 będziemy odwiedzać naszych chorych z darem komunii świętej. Jutro ostatnie roraty.

We wtorek Wigilia.  Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.

Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

Nasze panie z Klubu Seniora  aby nie zaginęła tradycja sianka pod obrusem wigilijnym przygotowały takie paczuszki z siankiem  i owsem – są koło  gazet, można je zabrać. Serdecznie im za ta inicjatywę dziękujemy.

25 XII w środę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

26 XII we czwartek Święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Poświecenie owsa.

W piątek 27 – św. Jana Apostoła i Ewangelisty- poświecenie wina.

Plan wizyty duszpasterskiej w naszych domach jest już na tablicy ogłoszeniowej  i w internecie Prosimy o zapoznanie. Wizytę duszpasterska rozpoczniemy od ulicy Północnej od Iskrzyni i ul. Rzeszowskiej 27. 12.2024  w  piątek od godz.9.00.

W czwartek była spowiedź parafialna wyspowiadało się ponad około 500 osób. Mniej o ponad połowę ale większość była wcześniej na spowiedzi z okazji obrazu Serca Jezusowego.

Z uwagi na wizytę duszpasterską proszę o załatwianie spraw rano lub po Mszach w niedzielę w tym czasie Kancelaria parafialna nieczynna. Wieczorami Msze św. będzie sprawował w większości dni  ks. Krzysztof Szybiak.

W przyszłą niedzielę Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się o świętość naszych rodzin.

Już dzisiaj zapowiadam  i zapraszam do wzięcia udziału w 15 – takim jubileuszowym  w naszej miejscowości Orszaku Trzech Mędrców.  Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Harcerzy ze skrzydłami anielskimi, grupę teatralna z naszej szkoły, panie z Klubu Seniora i KGW, strażaków – Młodzieżową Drużynę Pożarniczą,  uczniów naszej szkoły i naszych przedszkoli,  naszą Orkiestrę Gminną, grupy parafialne: chór, Odnowę w Duchu Świętym, Kręgi Dobowego Kościoła, KSM, Ministrantów i lektorów,  scholę, Rady Parafialne wszystkich dla których ta uroczystość Trzech Króli i orszak jest ważny. Już teraz pomyślmy o strojach aby włączyć się w ten Orszak- jak co roku będzie pod patronatem Ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli i Wójta i Rady Naszej Gminy.

Urząd Gminy informuje, że od nowego roku za odśnieżanie dróg powiatowych (tj. ulic: Brzozowskiej , Południowej, Kasztanowej, Marynkowskiej oraz Północnej) w naszej gminie odpowiedzialne będzie Starostwo Powiatowe w Krośnie. Jest to spowodowane tym, że powiat nie przekazał gminie realizacji tego zadania. Zatem urząd gminy będzie odpowiadał tylko za odśnieżanie dróg należących do gminy. Wszelkie uwagi dotyczące odśnieżania dróg powiatowych prosi się składać do starostwa powiatowego.

 

PIELGRZYMKA DO FRANCJI, Belgii i Niemiec – 2-12 SIERPIEŃ 2025- zapisy w zakrystii.

 

PIELGRZYMKA DO FRANCJI

2-12 SIERPIEŃ 2025

QUEDLINBURG – BANNEUX – BEAURAING – REIMS – PARYŻ – NEVERE – PARAY LE MONIAL – PUY EN VELAY – ESPALY SAINT MARCEL – ROCAMADOUR – LOURDES – CARCASONNE – PONT DU GARD – AWINION – LA SALETTE – LA SALETTE – LYON – ARS – TROIS EPIS – ROTHENBURG OB DER TAUBER – BAMBERG – VIERZEHNHEILIGEN

Dzień I (2 SIERPIEŃ)

Zbiórka uczestników w Krościenku Wyżnym o godz. 0.05. Wyjazd o godz. 00.15 Przyjazd do wpisanego na Listę UNESCO niemieckiego – QUEDLINBURGA. Zwiedzanie miasta, które według niektórych badaczy było miejscem CHRZTU POLSKI, a w czasach panowania dynastii Ludolfingów było stolicą Cesarskich Niemiec. Zobaczymy tutaj pozostałości średniowiecznych murów obronnych, piękne domy o konstrukcji szachulcowej z tzw. muru pruskiego, a także górującą ponad miastem Kolegiatę Św. Serwacego, miejsce wielu ważnych wydarzeń historycznych, w tym również tych dotyczących historii Polski. Msza Święta w kościele katolickim. Przejazd  Wyjazd na nocleg w okolicach Hamm. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (3 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do znajdującego się na terenie Belgii BANNEUX – miejsca OBJAWIEŃ MARYJNYCH z 1933 r., w trakcie których Matka Boża przedstawiła się jako Matka Ubogich. Msza Święta. Przejazd do BEAURAING – belgijskiego Sanktuarium Maryjnego, związanego z OBJAWIENIAMI MARYJNYMI  z lat 1932-1933 bezpośrednio poprzedzającymi objawienia z BANNEUX. Zwiedzanie Sanktuarium Przejazd do Przejazd do REIMS. Odwiedzimy tutaj jedną z najpiękniejszych gotyckich katedr we Francji – Notre Dame de Reims – miejsce koronacji królów Francji. Obiad w Reims. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Reims.

Dzień III (4 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA. Na początek zatrzymamy się na Rue du Bac – miejscu objawień Katarzyny Laboure z 1830 r., Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd ulicami Paryża, w trakcie którego będziemy się zatrzymywać aby zobaczyć: Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, Luwr, Katedrę Notre Dame. Przejazd do słynnej dzielnicy Montmartre gdzie odwiedzimy słynną Bazylikę Sacre Coeur. Spacer pośród klimatycznych uliczek dzielnicy. Przejazd na nocleg w okolicach NEVERS. Obiadokolacja.

Dzień IV (5 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do NEVERS– sanktuarium dedykowanego Świętej Bernadecie Soubirous, która od wyjazdu z Lourdes posługiwała w tutejszym klasztorze. Zobaczymy tutaj Kaplice Świętej Bernadety, w której znajdują się doskonale zachowane szczątki doczesne wizjonerki z Lourdes oraz Kopię Groty z Lourdes. Przejazd do PARAY LE MONIAL – sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Świętej Małgorzacie Marii Alacoque czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Zwiedzanie Sanktuarium.  Przejazd do pięknie położonego pośród wzniesień Masywu Centralnego –  LE PUY EN VELAY od wizyty w Katedrze w Le Puy – en – Velay na Górze Anis. Stoi ona na miejscu gdzie w 47 r. n.e. kobiecie imieniem Villa ukazała się Matka Boża, która podówczas żyła jeszcze w Jerozolimie. Zwiedzimy Katedrę, a następnie zobaczymy potężny bo mierzący 22,7 m. monument Matki Bożej Królowej Francji. Przejazd do położonego po przeciwnej stronie doliny ESPALY SAINT MARCEL – gdzie znajduje się Sanktuarium dedykowane Świętemu Józefowi Dobrej Nadziei – stojące przy pozostałościach dawnej twierdzy. Msza Święta w Bazylice, przy której zobaczymy również figurę św. Józefa o wysokości 22,4 m. Przejazd na nocleg w okolicach Clermont  Ferrand. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (6 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do ROCAMADOUR – jednej z najbardziej znanych pereł Oksytanii, miasta które połozone jest na 400 metrowym, pionowym wapiennym klifie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Czarnej Madonny, której figurkę według legendy wykonać miał Zacheusz, mąż Świętej Weroniki, który został tutaj doprowadzony przez anioły. Msza Święta, a następne zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się aż 7 kościołów, spacer po klimatycznym miasteczku.  Przejazd na nocleg w Lourdes.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VI (7 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w LOURDES.  MSZA ŚWIĘTA. Zwiedzanie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Świętego Piusa X, Młyn Bolly. Czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień VII (8 SIERPIEŃ)

Poranna Msza Święta w Lourdes. Śniadanie. Przejazd do CARCASSONNE – miasta z listy UNESCO, otoczonego podwójnym pasem murów obronnych, gdzie poczuć można klimat średniowiecza. Przejazd do położonego w pobliżu Nimes – jednego z najważniejszych zabytków europejskiego antyku – słynnego akweduktu  PONT DU GARD. Spacer po akwedukcie. Przejazd na nocleg w okolicach AWINIONU. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień VIII (9 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Papiestwa – AWINIONU. Zwiedzimy tutaj Katedrę oraz Zamek Papieski, który w XIV wieku był siedzibą następców Świętego Piotra. Przejazd do SANKTUARIUM W LA SALETTE – miejsca objawień Matki Bożej z 1846 roku. Zwiedzanie Sanktuarium, pięknie położonego na wysokości ponad 1800 m. n.p.m. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu sanktuaryjnym. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami.

Dzień IX (10 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do położonego nad Rodanem LYONU. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od pięknie położonej na wzgórzy Bazyliki Notre Dame de Fourviere, skąd rozpościera się piękna panorama na miasto. Następnie przespacerujemy się po zabytkowym centrum Lyonu, gdzie zobaczymy m.in. Teatro Galo Romano, Katedrę Świętego Jana oraz Place  des Terreaux. Przejazd do ARS SUR FORMANS. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. MSZA ŚWIĘTA. Przejazd na nocleg w okolicach BEAUNE.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień X (11 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do położonego w Alzacji TROIS EPIS. Znajduje się tutaj położone u podnóża Wogezów Sanktuarium Zwiastowania NMP – miejsca objawienia Maryji z 1491 roku. Sanktuarium opiekują się Ojcowie Redemptoryści. Msza Święta. Przejazd do miasteczka ROTHENBURG OB. DER TAUBER,  słynącego z jednej z najpiękniejszych starówek w Niemczech. Zobaczymy tutaj pozostałości dawnych murów obronnych, monumentalny, gotycki Kościół Świętego Jakuba, Rynek wraz z Ratuszem oraz Tawernę Rajców, słynącą ze słynnego zegara, gdzie co godzinę pojawiają się ruchome postaci odgrywające scenę ratowania miasta za pomocą dzbanka z winem. Przejazd na nocleg w okolicach Wurzburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień XI (12 SIERPIEŃ)

Śniadanie. Przejazd do wpisanego na Listę UNESCO BAMBERGU – jednego z najpiękniejszych miast w Niemczech. W trakcie zwiedzania zobaczymy położony pośrodku rzeki Ratusz, Katedrę z Tryptykiem Wita Stwosza oraz Rezydencję Biskupów z Ogrodem Różanym. Przejazd do VIERZEHNHEILIGEN – położonego w Bawarii Sanktuarium dedykowanego Czternastu Świętym Wspomożycielom będącym również jednym z najpiękniejszych barokowo – rokokowych kompleksów sanktuaryjnych w Niemczech. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiad w Polsce. Przyjazd do nad ranem w dniu 13 SIERPNIA.

CENA: 4 790 ZŁ