Dzisiaj niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym szczególnie pamiętajmy o kościele w Ziemi Świętej i Libanie.

Dzisiaj Nabożeństwo wypominkowe  dzisiaj o godz. 15.30.  Będziemy modlić się za poległych w powstaniach narodowych, obu wojnach światowych, walczących o odzyskanie niepodległości w 1918 roku, za ofiary Sowieckiej Rosji i Hitlerowskich Niemiec oraz tych co oddali życie po wojnie w walce z komunizmem.  Będziemy również polecać tych co zginęli w misjach pokojowych.  W tygodniu wypominki  po mszy św. wieczornej o godz. 18.00

Jutro 11 listopada obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina i 106 –lecie Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe, chór. W tym roku o godz. 9.00 – suma patriotyczna – po niej przejście pod pomnik i uroczystości z Okazji Odzyskania Niepodległości.

O godz. 11.00 – suma Odpustowa. Odpustowi parafialnemu przewodniczył będzie ks. Krzysztof Sobiecki– proboszcz z Tarnawy Górnej.

Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, że będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu.

Msza św. o godz. 16.00 bez kazania.

O godz. 17.000 – Harcerze wraz Z Wójtem Gminy zapraszają do Domu Ludowego na Koncert Pieśni Patriotycznych.

Dziękuję wszystkim ok 30 osób którzy wczoraj ciągnikami, kładami, samochodami ale przede wszystkim swoja obecnością i praca pomogli przygotować otoczenie kościoła i budynków parafialnych na jutrzejszy odpust, Jestem Wam wdzięczny bo to dzięki Wam nie umiera we mnie wiara w naszą parafię. Ale to również pytanie o nasza odpowiedzialność za kościół i jego otoczenie..

We wtorek spotkanie  Odnowy w duchu Świętym – po Mszy sw adoracja w kościele. – serdecznie zapraszamy.

W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. wieczornej

W sobotę 16 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Dzisiaj pogrzeb najstarszego mieszkańca naszej miejscowości 101 letniego Tadeusza Szmyd z ul. Północnej – o godz. 14.00 Msza św pogrzebowa w kościele a potem stacja druga w Kaplicy cmentarnej Ostatnie pożegnanie i odprowadzenie zwłok do grobu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ks. Jan Marszałek od jutra będzie odprawiał msze sw za śp. Alicję Orlińską.

 

 

Ziemia Święta cierpi. Nie pozwólmy, by zgasła nadzieja

Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony tradycyjnie w drugą niedzielę listopada, wzywa nas do zwrócenia uwagi na dramatyczne położenie chrześcijan w Ziemi Świętej. Pod hasłem „S.O.S dla Ziemi Świętej” pragniemy nagłośnić sytuację wierzących w miejscu, które jest kolebką chrześcijaństwa, a które dziś zmaga się z eskalującymi konfliktami i coraz większym ubóstwem. Ziemia Święta – obejmująca Izrael, Palestynę i część krajów sąsiednich – jest domem dla miejsc świętych chrześcijan, ale też obszarem, gdzie życie codzienne staje się coraz trudniejsze i bardziej niepewne.

Od dziesięcioleci chrześcijanie w Ziemi Świętej, dotknięci wojnami, kryzysem ekonomicznym i politycznymi napięciami, muszą mierzyć się z marginalizacją i ograniczeniami. W Betlejem, Nazarecie i Jerozolimie – miastach, które pamiętają czasy Ewangelii – wierni żyją w cieniu prześladowań, zagrożenia i trudnej sytuacji ekonomicznej. Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia, aby nie stracić nadziei i przetrwać na ziemi, która przez wieki była sercem chrześcijaństwa.

Społeczność na krawędzi ubóstwa

Pokolenia chrześcijan w Ziemi Świętej prowadziły proste życie, zbudowane wokół wartości rodzinnych, ciężkiej pracy i głębokiej wiary. Niestety, wojna i kryzys odebrały im stabilizację i dochody. Zamknięte hotele, zrujnowane przedsiębiorstwa i brak pielgrzymów pozostawiły wielu rzemieślników, specjalizujących się w wyrobach z drewna oliwnego, bez możliwości zarobku. Drewno oliwne, od wieków symbol Ziemi Świętej, służyło do tworzenia unikatowych pamiątek, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziś te produkty często pozostają niesprzedane, a rodziny rzemieślników stają na krawędzi ubóstwa.

Kupując, wspierasz

Aby wspomóc chrześcijan z Ziemi Świętej, Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi sprzedaż rękodzieła z drewna oliwnego w swoim sklepie internetowym pkwp.org/sklep. Każdy zakup to nie tylko piękna pamiątka, ale przede wszystkim realne wsparcie dla prześladowanych rodzin, które dzięki temu mogą zapewnić sobie środki do życia. Ten gest, choć niewielki, ma dla nich ogromne znaczenie – jest wyrazem naszej solidarności i przywraca im nadzieję na przyszłość.

Wspólnota wiary w obliczu trudności

Mimo że chrześcijanie w Ziemi Świętej stanowią dziś niewielką wspólnotę, ich obecność wciąż przypomina o wielowiekowej tradycji wiary. Chrześcijanie zamieszkujący te tereny, choć prześladowani i pozbawieni bezpieczeństwa, trwają w miejscu narodzin swojej religii. Dzień Solidarności przypomina nam o potrzebie troski o tę wspólnotę, której korzenie sięgają czasów apostolskich. Nasza modlitwa, wsparcie materialne oraz działania na rzecz ich praw człowieka mogą realnie poprawić ich los.

Nie pozwólmy, by zgasła nadzieja

W tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkich do okazania wsparcia chrześcijanom w Ziemi Świętej. Ich walka o godne życie, przetrwanie i zachowanie wiary na ziemi, będącej kolebką chrześcijaństwa, zasługuje na naszą uwagę i pomoc. Każdy gest – modlitwa, darowizna czy zakup wyrobów z drewna oliwnego – może stać się dla nich światłem nadziei. Razem możemy przyczynić się do tego, aby ich życie było choć trochę łatwiejsze, a przyszłość bardziej pewna.

Bądźmy Razem dla Ziemi Świętej

Niech tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie naszym wspólnym głosem wsparcia dla chrześcijan z Ziemi Świętej. Każda pomoc jest ważna – zapraszamy do propagowania tej inicjatywy i dołączenia do działań na rzecz tych, którzy walczą o swoją przyszłość. Na pkwp.org dostępne są bezpłatne materiały informacyjne, plakaty i grafiki, które można pobrać i wykorzystać, aby przesłanie nadziei dotarło do jak największej liczby osób.

Niech nasza solidarność i wspólne zaangażowanie staną się realnym wsparciem dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Razem możemy uczynić różnicę.


POBIERZ – Plakat – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ziemia Święta
POBIERZ – Ulotka – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ziemia Święta
POBIERZ – Materiały liturgiczne – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ziemia Święta
POBIERZ – Baner Facebook – Dzień Solidarnośći z Kościołem Prześladowanym – Ziemia Święta
POBIERZ  Baner X (Twitter) – Dzień Solidarnośći z Kościołem Prześladowanym – Ziemia Święta