Dzisiaj niedziela misyjna  – rozpoczyna Tydzień Misyjny – będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Za tydzień ofiary do puszek na misje i misjonarzy.

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30 a Msze św. w codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

Tydzień temu przezywaliśmy Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły podstawowej zbierali ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 4213 zł i 10 euro. zł . Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dzisiaj imieniny obchodzi nasz ks. Łukasz .

We wtorek wspomnienie św  Jana Pawła II oraz modlitwy do św. Charbela. Po Mszy sw modlitwy za wstawiennictwem obu świętych.

W środę nabożeństwo do MBNP wraz z różańcem.

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30.

Dzisiaj imieniny obchodzi nasz ks. Łukasz .

W środę nabożeństwo do MBNP wraz z różańcem . Po Mszy sw. Spotkanie kandydatów na ministrantów.

W ostatni piątek października zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów  rodziny z ul. Północnej 471 do 350 oraz ul. Żwirowa. Po Mszy św. rodzinne ucałowanie relikwii i błogosławieństwo Rodziny. W miarę możliwości przyjdźmy całymi rodzinami.

W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.  Temat spotkania:

1. Ustawa Kamilkowa w naszej parafii- dlatego proszę również przedstawicieli wszystkich grup działających przy parafii,
  2. Przygotowanie do Odpustu Parafialnego oraz peregrynacji Obrazu Najświętszego Serca Jezusowego i bierzmowania w naszej parafii – 11 XII 2024 r, – proszę również przedstawiciela OSP, chóru i orkiestry
  3. 15 Orszak Trzech Króli – tutaj proszę także przedstawicieli wszystkich osób i organizacji z terenu naszej Gminy które chcą się zaangażować w ten 15 już Orszak Trzech Króli.

W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych:  W kościele było 692 mężczyzn i 841 kobiet . Łącznie 1533 – o 7 więcej niż rok temu co daje 34 %. Do Komunii św. przystąpiło 147 mężczyzn i 292 kobiety. Łącznie 439 – 15 więcej niż rok temu.

Młodzież z KSM-u od dzisiejszej niedzieli będzie rozprowadzała znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.

Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę. Natomiast porządki przed odpustem wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 09 XI (sobota)– i już dzisiaj proszę o liczne przybycie.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp.  śp. Stanisława Lorensa z ul. Północnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…..

Msze św. za sp. Stefana Czubskiego będzie od jutra odprawiał ks. Wiktor Kowalski na Ukrainie

Za śp. +Wiesławę Pelczar odprawia ks. Józef Michałowski na Ukrainie.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp.  śp. Stanisława Lorensa z ul. Północnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…..

Za śp. +Wiesławę Pelczar odprawia ks. Józef Michałowski na Ukrainie.