Gościmy dzisiaj ks. Piotra Raczkę – przewodnika Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy z Rejonu Krośnieńskiego – grupa św. Jana z Dukli.

Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe do Serca Jezusowego o 15.45.

We wtorek będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Marcina patrona naszej parafii –  po Mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

W wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym .

W środę -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego.

W środę spotkanie kandydatów na ministrantów – zapraszamy zwłaszcza uczniów klas III którzy w tym roku przystąpili do I komunii św. oraz wszystkich chętnych od klasy I.

Dzisiaj wybory do Europarlamentu – wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego – to bardzo ważne wybory które mogą zdecydować o kierunku w jakim pójdzie Europa. Zachęcam do pójścia na wybory – jest to nasz przywilej i nasz obowiązek wobec naszej Ojczyzny.

Za tydzień uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Dokona tego ks Grzegorz Czerwonka – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Będzie głosił całą niedzielę związane z tym Kazania. Wprowadzenie relikwii o godz. 11.00. Zapraszamy rodziny, zwłaszcza młode. Zapraszam strażaków z OSP, poczty sztandarowe. Przyjmijmy dar relikwii bł. Rodziny Ulmów i wypraszajmy dla naszych rodzin przez ich wstawiennictwo – opiekę Bożą i błogosławieństwo.

Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych z  Krosna poprosiło o organizowanie zbiórki na rzecz tego Stowarzyszenia i cele pomocy rodzinom wielodzietnym – za tydzień będą kwestować pod naszym kościołem.

Spotkanie pielgrzymów udających się do Drezna i Pragi -21 VI po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Msze św.  od jutra:

Gregorianka za śp. Annę Liput– odprawia ks. Więcek Aleksander

Msze św za śp. Mirosława Leszek – od uczestników pogrzebu – Ks. Antoni Kozak

Gregorianka za śp. Jana Szubę od uczestników pogrzebu- Ks. Michał Hołdowicz

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Dębca.

Pogrzeb śp. Jerzego Krzanowskiego – z ul. Grunwaldzkiej  planowany jest na piątek – i odbędzie się w kościele św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie.

 

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…..

 

Zapowiedzi