1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej,  u nas rocznica I Komunii świętej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  majowe godz. 15.30. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza – ornat bł. Rodziny Ulmów i pomoc w porządkach wokół kościoła.
 2. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.
 4. W najbliższy czwartek  30 V w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i 16.00.Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie starą trasą przez kładkę i na nowy most.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką wraz Odnową w Duchu Świętym  oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież  bierzmowaną, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci  komunijne i rocznicowe oraz do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Prosimy dziewczęta z KSM-u minimum  dwie o przyjście na próbę.  Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Stanisławą śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji. Harcerzy prosimy również o roznoszenie wody w czasie procesji. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn którzy będą na Mszach o noszenie baldachimu w czasie procesji.
 5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie o godz. 16.45 spod kościoła w Boże Ciało.
 7. W przyszłą niedzielę (2.06)  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Artur Krupa z ul. Północnej…. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 9. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 31 V 2024., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. U nas uroczystość Konsekracji naszego kościoła parafialnego.
 10. W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca – modlitwy przed mszami św. 1 Czerwca Dzień Dziecka.
 11. Iskry Niepodległej to widowisko Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Można je obejrzeć w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która już w ten weekend zawita do Krościenka Wyżnego. Cyfrowa opowieść o naszych niezwykłych rodakach dostępna będzie bezpłatnie na parkingu przy kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym. Początek pokazów o godz. 10:00 koniec o godz. 18:00. 05.2024 r. (poniedziałek – termin przewidziany głównie dla młodzieży szkolnej, ale gdyby ktoś z dorosłych chciał skorzystać serdecznie zapraszamy). Początek pokazów o godz. 9:00 koniec o godz. 15:00.
 12. Do przyszłej niedzieli zapisy na pielgrzymkę do Drezna i Pragi – miejsca męczeństwa św. Jana Nepomucena oraz Czeskiej Szwajcarii.