Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 V 2024 r

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30. W tygodniu Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt (święto Matki Kościoła). Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia św. dzieci z klas III. Podziękowanie rodzicom za dar ołtarza – współfinansowanie złocenia drzwi do tabernakulum, za prace porządkowe wokół kościoła, w kościele, za przygotowanie wraz z ks. Łukaszem, wychowawcami, nauczycielami dzieci do I Komunii św. Siostrom zakonnym: S. Janinie za wystrój kościoła a S. Stanisławie za przygotowanie śpiewu dzieci. Zachęcamy dzieci I komunijne aby codziennie uczestniczyły w Białym Tygodniu – dziękczynieniu za dar życia, swoich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa, nauczycieli i wychowawców oraz za dar I Komunii Świętej.

21V we wtorek   odpust parafialny ku czci św. Jana Nepomucena – kaznodzieją i sumiastą będzie ks. Piotr Porada – nasz były wikariusz . Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z uroczysta procesją. Jest to dzień pracy ale proszę w miarę możliwości o świętowanie odpustu i nie wykonywanie prac niekoniecznych. Po Mszy św. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina.

W środę 22 V  – Nowenna do MBNP po Mszy św wraz z nabożeństwem majowym. Po Jej zakończeniu będą jeszcze modlitwy do św. Charbela.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa  Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

We środę o godz.19.00  próba dla dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii świętej. Obecność dzieci obowiązkowa.

W piątek o godz. 17.00 spowiedź dzieci i rodziców klas IV – rocznicowych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św. klas IV.

Wójt Gminy serdecznie zaprasza na widowisko „Iskry niepodległej”. W dniach 26- 27 maja na parkingu przy kościele będzie ustawiona specjalna naczepa w której bezpłatnie będzie można obejrzeć ekspozycje związane z historią Polski i jej bohaterami.

Zapisy na Koncert Jednego Serca i Jego Ducha –  w zakrystii.

Zapisy na pielgrzymkę Czechy _Praga – Niemcy Drezno – do końca maja.