SAKSONIA I CZECHY 3-6 lipiec  2024

BUDZISZYN – RALBITZ ROSENTHAL – MIŚNIA – MORITZBURG – DREZNO –  SAKSOŃSKA SZWAJCARIA – STARA BOLESLAV – PRAGA – PAŁAC LEDNICE – JASKINIA PUNKEVNA

Dzień I

Zbiórka uczestników o godz. 0.15. Wyjazd o godzinie 1.00. Przejazd do BUDZISZYNA – stolicy Serbołużyczan, miasta gdzie mieszają się wpływy kultur niemieckiej i słowiańskiej. Zwiedzanie tego pięknego, średniowiecznego miasta rozpoczniemy od Mostu Friedensbrucke, który spina brzegi rzeki Sprewy. Następnie zobaczymy doskonale zachowane średniowieczne mury obronne i przejdziemy na Rynek aby zwiedzić Katedrę Świętego Piotra. W czasie wolnym możliwość spróbowania specjałów kuchni serbołużyckiej. Przejazd do RALBITZ – ROSENTHAL – głównego Sanktuarium Maryjnego Serbów Łużyckich. Msza Święta. Przejazd do MORITZBURGA. Zobaczymy tutaj  z perspektywy parku bajeczny barokowy zamek malowniczo położony pośrodku jeziora. Przejazd na nocleg w okolicach Drezna. Przejazd do kolebki Saksonii – MIŚNI – miasta o ponad tysiącletniej historii, kojarzącego się ze wspaniałymi zabytkami, porcelaną i winem. Zwiedzimy tutaj Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy wspaniałą gotycką katedrę, zamek Albrechtsburg, a także przespacerujemy się uliczkami Starego Miasta, gdzie spróbować można doskonałych saksońskich win. Przejazd na nocleg w okolicach Drezna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do DREZNA – stolicy Saksonii. Zwiedzanie miasta: KOŚCIÓŁ PANNY MARII przy Neumarkt, KATEDRA, ZAMEK REPREZENTACYJNY (z zewnątrz), PAŁAC ZWINGER, gdzie oprócz ogrodów i pięknych wnętrz pałacowych zobaczymy również słynne MUZEUM PORCELANY, z której kiedyś słynął cały region, Most Fryderyka, Pomnik Złotego Jeźdźca. Przejazd do kurortu Rathen, skąd wyruszymy na spacer jedną z najciekawszy tras na terenie SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII, w trakcie której zobaczymy m.in. słynny Basteibrucke. Przejazd do miejscowości STARA BOLESLAV. Msza Święta w Bazylice Świętego Wacława, stojącej na miejscu męczeńskiej śmierci Patrona Czech. Przejazd na nocleg do PRAGI. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie PRAGA Zwiedzanie stolicy Czech rozpoczniemy od KLASZTORU NA STRAHOVIEspod którego rozpościera się piękna panorama na centrum Pragi, HRADCZANYrezydencja królów czeskich. Zobaczymy tutaj Stary Pałac Królewski, Katedrę Świętych Wita, Wojciecha oraz Wacława, Kościół Świętego Jerzego oraz słynną Złotą Uliczkę, przy której mieszkał kiedyś Franz Kafka. Następnie przejdziemy na MAŁĄ STRANĘ, gdzie zatrzymamy się na Mszę Świętą w SANKTUUARIUM PRASKIEGO JEZULATKA oraz odbędziemy spacer przez symbol Pragi – MOST KAROLA, miejsce męczeńskiej śmierci Św. Jana Nepomucena, w kierunku praskiego RYNKU. Zobaczymy tu Ratusz ze słynnym zegarem, a następnie przejdziemy na PLAC WACŁAWA – miejsce ważnych wydarzeń politycznych we współczesnej historii Czech.. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd na pokaz KRIŻIKOVEJ FONTANNY. Powrót do hotelu.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do miejscowości LEDNICE. Zwiedzimy tutaj pałac – uważany ze jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych na terenie Czeskiej Republiki. Spacer po parku, w którym natrafimy m.in. na minaret, z którego można podziwiać panoramę na okolicę.  Przejazd do położonego na terenie Morawskiego Krasu – Blanska. Na początek spoglądniemy w dół 187 m. aby zobaczyć Przepaść Macochy. Następnie zjedziemy w dół kolejką linową i rozpoczniemy zwiedzanie JASKINII PUNKEVNEJ – jednej z najbardziej znanych jaskiń w Czeskiej Republice. W ramach zwiedzania zobaczymy PRZEPAŚĆ MACOCHY, zwiedzimy  jaskinię oraz przepłyniemy na łódkach podziemną rzeką Punkva.  Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiad. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Cena:  1 380 zł

 

Cena obejmuje:

 • 3 noclegi, 3 obiadokolacje, 3 śniadania
 • Transport, opłaty drogowe, parkingi
 • Opieka pilota na całej trasie przejazdu
 • System Tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpiecznie NNW i KL na kwotę 20 000 Eur w TU Wiener Vienna Insurance Groupe
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • Kwoty 130 EURO zbieranej przez pilota w autokarze z przeznaczeniem na:
  • Przewodników lokalnych w Dreźnie, Miśni, Saskiej Szwajcarii oraz Pradze;
  • Obiad w drodze powrotnej
  • Koszty realizacji programu;
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
   • Zamek Albrechtsburg i Katedra w Miśni
   • Kolekcja Porcelany oraz Galeria Wielkich Mistrzów w Pałacu Zwinger
   • Prom w Saksońskiej Szwajcarii
   • Zamek na Hradczanach wraz z Katedrą i Złotą Uliczką
   • Kriżikova Fontanna
   • Pałac Lednice
   • Jaskinia Punkevna
   • Kolejka Linowa do Jaskini Punkevenej
  • Ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ważnego dowodu tożsamości: PASZPORT/ DOWÓD OSOBISTY
 • Zastrzegamy sobie zmianę kolejności zwiedzanych obiektów
 • Cena skalkulowana jest dla grupy 45 osób
 • Cena została skalkulowana wg stawek transportu oraz cen świadczeń obowiązujących na dzień 30.10.2023 oraz przy maksymalnym kursie 4.75 zł za 1 Euro. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, stawek transportowych, cen świadczeń, preferencji grupy oraz w momencie kiedy kurs euro przekroczy 4.75 zł
 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 12.2020 (poz. 2372, 2379.)