Koncert Pieśni Pasyjnych w Krościenku Wyżnym

W minioną niedzielę 10 marca w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym odbył się Koncert Pieśni Pasyjnych.
Podczas koncertu wystąpiły chóry: Koloryt z Rymanowa, Canto Divino z Krościenka Wyżnego, Impresja z Łączek Jagiellońskich, oraz Chorus z Korczyny.

Jako pierwszy wystąpił chór Koloryt z Rymanowa pod dyregenturą dr Iwony Tylka. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy pieśni: Zawitaj ukrzyżowany, Słońce nagle zgasło, O Jezu Criste.

Następnie zaprezentował się parafialny chór Canto Divino z Krościenka Wyżnego. Od 2015 roku dyrygentką chóru jest Monika Glazar – Jurczak, absolwentka wokalistyki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Chór zaśpiewał utwory: Psalm tęsknoty, Kyrie i Eli, Eli.

Chór Impresja z Łączek Jagiellońskich., który powstał przy parafii św. Andrzeja w Łączkach Jagiellońskich z inicjatywy mieszkańców wsi Wojaszówka, Wojkówka i Łączki Jagiellońskie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Wojaszówce. Instruktorem i dyrygentem chóru jest Aleksandra Fiołek – Matuszewska. Chór zaprezentował następujące pieśni: Lament serdeczny, chorał U kresu sił i Pozwól mi Twe męki śpiewać.

Koncert zakończył występ chóru Chorus z Korczyny. Dyrygentem jest Stanisław Szostak. Chór przygotował utwory: Bolejąca Matka Skała, Gdy Jezus Chrystus umierał, Ludu mój ludu.

Więcej na Fb parafialnym, stronach gminy i Starostwa Powiatowego w Krośnie.