III Niedziela Wielkiego Postu – 3 III 2024 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej Mszy sw. adoracja. Od godz.19.30-21.00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na wspólne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie kolejnego Wieczoru Chwały. Intencja modlitewna dla róż : o dobre przeżycie rekolekcji.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, zaczniemy je Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Gorzkich Żalach Msza św. o godz. 16.00.
 3. We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po mszy św. będzie nabożeństwo popkutne.
 4. W środę nabożeństwo do MBNP wraz z nowenną.
 5. W czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych i nowe powołania – na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły.
 6. W piątek będziemy również modlić się za Panie  z okazji Dnia Kobiet – będziemy polecać je Matce Najświętszej.
 7. Droga Krzyżowa wyjątkowo będzie po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ją prowadził Zespół LIBERANOS z Krosna Serdecznie zapraszam nie tylko starszych ale młodzież na drogę krzyżowa prowadzoną przez młodzież.  Młodzież  przygotowującą się do bierzmowania będzie mieć spotkanie – zapraszamy na Msze św. na godz. 18.00 , potem będzie droga krzyżowa i krótkie spotkanie.
 8. Na sobotę 9 III 2024 bardzo proszę na godz. 9.00 o pomoc w porządkach wokół kościoła i budynków parafialnych – będą to porządki wiosenne przedświąteczne – bardzo proszę o liczne przybycie – gdyż już przed świętami nie będzie na to już czasu.
 9. Do 15 marca trwają zapisy do Przedszkola św. Józefa w Krościenku Wyżnym  na rok szkolny 2024/25. Kartę zapisu można odebrać w przedszkolu Sióstr Służebniczek.
 10. W środę i czwartek – 6 i 7 III br odbędą się rekolekcje szkolne – szczegółowy plan na stronie internetowej szkoły i parafii.
 11. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece – paschaliki Caritas w cenie 10 zł , które będą przeznaczone na Caritas.
 12. Już dzisiaj wszystkich zapraszam w imieniu Starostwa Powiatowego w Krośnie i Wójta naszej Gminy na Przegląd Chórów z powiatu Krośnieńskiego który odbędzie się w przyszła niedziele w naszej parafii. Zapraszamy na godz. 16.30 – będziemy mogli posłuchać pieśni pasyjnych w wykonaniu chórów z Korczyny, Rymanowa, Łączek Jagiellońskich i naszego Chóru Canto Divino. Mam nadzieje że licznie przybędziecie do kościoła na tą niepowtarzalna okazje by wgłębić się poprzez śpiew w Tajemnice Meki Jezusa.
 13. Od piątku będą sprawowane Msze św. za sp. Tadeusza Trybus- od uczestników pogrzebu.
 14. Zmarła śp. Zofia Leszek z ul. Północnej – Msza św pogrzebowa we wtorek o godz. 15.00 w kościele. Wcześniej o 14.30 różaniec. Po Mszy św. przejazd na cmentarz i II część uroczystości pogrzebowych…..

Zapowiedzi:

Konto Rachunek Parafialny – konto o nr 52 8642 1083 2002 8324 7837 0002 czasowo wyłączony z używania- proszę nie przelewać na niego pieniędzy.!!!!!