Ogłoszenia duszpasterskie

11.02.2024 r

VI Niedziela Zwykła

 

Dziś przypada dzień objawień Matki Bożej w Lourds. Jest to Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych bliskich chorych i cierpiących. Dziś również rozpoczyna się Tydzień trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji w tym czasie, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Zbiórka do puszek na leczenie Antosia Płócienniczak z Wietrzna.

W wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

W środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas szczególnego przygotowania do Świat Wielkanocnych. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00 . Młodzież i dzieci z naszej szkoły zapraszamy na Msze Świetą na godzinę 9.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Post ilościowy (trzy posiłki – jeden do syta i dwa lekkie) obowiązuje wszystkich pełnoletnich do 60 roku życia. Post jakościowy (powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych) wszystkich od 14 roku życia.

Zachęcamy do owocnego przeżywania tego okresu poprzez praktykowanie ducha pokuty, przyrzeczenia Wielkopostne, uczestnictwo w nabożeństwach czy składanie jałmużny.

W czwartek o godzinie 17.30 droga krzyżowa dla dzieci. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów starszych od klasy 6 i lektorów.

W piątek od godziny 9.00 ks. Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą swoich chorych.

W piątek na spotkanie formacyjne i Msze Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w kościele.

W piątek droga krzyżowa po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i o godzinie 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 15.00 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. Łukasz Juszczyk.

W piątek będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Tadeusz Ludwin. polećmy go Bożemu Miłosierdziu ….. .

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym informuje, że od 12 lutego 2024 do 15 marca 2024 odbędą się zapisy dzieci na rok szkolny 2024/2025. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej i w przedszkolu.