Kończymy  dzisiaj Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem.

Dzisiaj Wigilia. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej. Po południu nie będzie już Mszy św. o godz. 16.00.

Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

25 XII w poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

26 XII we wtorek Święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Poświecenie owsa.

Plan wizyty duszpasterskiej w naszych domach jest już na tablicy ogłoszeniowej  i w internecie Prosimy o zapoznanie. Wizytę duszpasterska rozpoczniemy od ulicy Północnej od Iskrzyni i ul. Rzeszowskiej 28. 12.2023  w  Czwartek od godz.9.00.

Dziękuję również tym którzy ofiarowali choinki do kościoła, ( nie ze wszystkich ofiarowanych dało się skorzystać), dziękuję strażakom za ich ścięcie i umieszczenie w kościele, członkom grup i rad parafialnych a pomoc w ustawieniu choinek choinek.

W środę była spowiedź parafialna wyspowiadało się ponad około 1000 osób. Serdecznie dziękuję.

Z uwagi na wizytę duszpasterską proszę o załatwianie spraw rano lub po Mszach w niedzielę w tym czasie Kancelaria parafialna nieczynna. Wieczorami Msze św. będzie sprawował ks. Krzysztof Szybiak.

W przyszła niedzielę zakończenie Roku Kalendarzowego. Nabożeństwo wynagradzająco-pokutne po Mszy św. o godz. 16.00.