Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Dzisiaj nabożeństwo Nowenna do Dzieciątka Jezus  o 15.45, będziemy prosić  o dobra spowiedź przedświąteczną w naszej parafii. Nowenna codziennie po Mszy św. wieczornej.

Roraty codziennie wieczorem o godz.18.00. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

Prosimy o zapisywanie chorych domach na spowiedzią przedświąteczną, która odbędzie się 23  XII od godz. 9.00 w sobotę.  Odwiedzimy również chorych z I piątku miesiąca , bo w styczniu spowiedzi nie będzie.

We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina.

Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20 XII  środę w  w godzinach 10-12.00 i 15.00 -17.30. Będą Księża z dekanatu tak zorganizujmy czas aby móc się wyspowiadać.
W poniedziałek po południu  proszę młodzież z KSM-u, harcerzy, starszych ministrantów, członków grup parafialnych i Rad Duszpasterskich o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.

Spotkanie ministrantów i lektorów przed świętami po Mszy św. wieczornej w czwartek.

W piątek z uwagi na przybycie Światła Betlejemskiego do naszej parafii Msza św. Roratnia będzie wyjątkowo o godz. 17.30 – zapraszamy zarówno harcerzy jak i wszystkich parafian po światło Betlejemskie. Przynieśmy znicze by je zabrać do domów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu- Nowenna do dzieciątka Jezus i Modlitwy do św. Charbela.

Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

Wizyta Duszpasterska – Kolęda – plan jej jest na internecie prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne uwagi.

W  naszej Szkole Podstawowej w sekretariacie jak również w kościele pod Chórem będzie można złożyć dary w ramach działa „ Paczuszka dla Maluszka”  -Fundacja Małych Stópek dla DPS-u w Wielkich Oczach.  Można składać kosmetyki, chemię, zeszyty , kolorowanki. Otwórzmy nasze serca dla potrzebujących.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Niżnika – polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…. Msze św. w jego intencji od uczestników pogrzebu od środy będzie odprawiał ks. Franciszek Filar na Kostaryce.