Witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży wikariuszy ks. Piotra Gliniaka i ks. Łukasza Juszczyka oraz siostry zakonne dyrektor przedszkola (ochronki św. Józefa) S. Jadwigę Marszałek  oraz siostrę przełożoną i organistkę – S. Stanisławę Kamińską – którą już trochę mieliśmy okazje poznać. Przyjmijmy ich w naszej wspólnocie z otwartym sercem i dajmy im wejść w nasze środowisko i w naszą parafię życząc łaski Bożych i życzliwości ludzkiej.

Dzisiaj nabożeństwo w intencji dzieci młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny – koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45.

Dzisiaj wspominamy również św. Monikę a jutro jej syna św. Augustyna. We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W poniedziałek i we wtorek po rannych Mszach św. modlitwy do św. Andrzeja Boboli a w środę do św. Józefa.  W środę nowenna do MBNP po Mszy św. wieczornej.

KSM w Krościenku Wyżnym zaprasza wszystkich chętnych z 7,8 klasy szkoły podstawowej, średniej i studentów na pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej-  30 sierpnia (środa) po Mszy Św. na plebanii.

Informacja dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. W poniedziałek  4 września 2022 r. nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole. Msza święta w Kościele Parafialnym w Krościenku o godz.8.00, potem przejście do szkoły i uczniowie udają się do swoich klas. Zapraszamy dzieci i młodzież również do  spowiedzi Z uwagi na to że jest to również I piątek miesiąca – spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 – prosimy rodziców o przypilnowanie swoich dzieci aby  przyszły do spowiedzi.  W I piątek miesiąca wyjazd do chorych o godz. 9.00 . Z uwagi na to że są nowi ks. Wikariusze proszę o cierpliwość chorych do których oni się udadzą.

W sobotę I sobota Miesiąca i nabożeństwa przed Mszami św. do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę niedziela adoracyjna. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z uwagi na Piknik Rodzinny który będzie odbywał się na parkingu nie będzie adoracji do godz. 21.00 i Wieczoru Chwały. Zapraszamy wszystkich w wspomniany Piknik Rodzinny  na zakończenie wakacji – od godz. 15.00 -W programie min. Występ Orkiestry i Kapeli, pokazy strażackie i wiele atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Szczegóły na plakatach.

Od piątku 1 września rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej.

Jutro będziemy mieć spotkanie z bp. Ma tam być  temat min. beatyfikacji i w przyszłą niedzielę podam szczegóły dotyczące wyjazdu na te uroczystości.  Mamy zarezerwowane 47 biletów oraz 3 karty dla samochodów osobowych. Jeśli ktoś by jeszcze chciał się udać proszę o zapis w zakrystii.

Już dzisiaj informuję że z uwagi na beatyfikację 10 Września  będzie zmieniony porządek Mszy św.  W sobotę 9 września  o godz. 18.00 – będzie msza św. niedzielna. W niedzielę 10 września będą Msze św. o godz. 7.30. 9.00 i 10.00 i 16.00 – nie będzie mszy sw. o godz. 11.00- intencje zamówione na Msze św. o godz. 11.00 będą odprawione o godz. 10.00. Starajmy się tak zorganizować czas aby uczestniczyć poprzez telewizję w tym historycznym wydarzeniu.