Ogłoszenia 11 VI 2023 X Niedziela Zwykła

Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00. Na Mszy św. o godz. 11.00- jubileusz 150 lecia przybycia SS. Służebniczek do Krościenka Wyżnego pod przewodnictwem abpa Adama Szala.

Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe do Serca Jezusowego i sw. Marcina patrona naszej parafii o 15.45.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00, przez całą tak zwaną Oktawę Bożego Ciała.  W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z błogosławieństwem dzieci i wianków. Niech nasz udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy dzieci  komunijne i rocznicowe do uczęszczania przez oktawę Bożego Ciała w strojach komunijnych do kościoła a dziewczynki aby sypały kwiatki.
W poniedziałek po Mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
W wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym .
W środę -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego i procesja.

W piątek  spotkanie szefów grup parafialnych  w celu omówienia zbliżającego się zjazdu Grup Biblijnych z naszej Archidiecezji w naszej parafii i Jubileuszu 50 lecia ks. Stanisława Haręzgi. .

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – w przyszłą niedziele jubileusz z25-lecia parafii i Odpust w Pustynach.

W sobotę zapraszamy na uroczysta Msze św. z okazji 125-lecia Naszej OSP w Krościenku Wyżnym na godz. 14.00

Katolickie Stowarzyszenie zaprasza w piątek na spotkanie uczniów z klas VI –  na zapoznanie się z działalnością KSM-u.

W środę do godz. 10.00 można składać elektrośmieci komputery, telefon, sprzęt RTV – dochód będzie przeznaczony  na pomoc kościołom na wschodzie.

Od środy (14.06.23) Ks. Waldemar Murdzek dyrektor WSD w Przemyślu będzie odprawia 10 intencji. za śp. Janinę Tomoń.

Na koniec wychodzący będą mogli poczęstować się cukierkami id naszych Sióstr. W imieniu Sióstr zapraszam gości do Dworu w Krościenku Wyżnym na obiad – jest to miejsce w którym Siostry zaczynały swój pobyt w Krościenku Wyżnym.

Zapraszam teraz Matkę Prowincjalną S. Barbarę Tancer.

 

 

 Serdeczne podziękowanie dla wszystkich  Parafian, za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim rodzinom i członkom grup parafialnych którzy udekorowali drogę procesyjna, przygotowali ołtarze i zadbali o ich wystrój i śliczne kwiaty. Dziękujemy strażakom z OSP, którzy uświetnili swoją obecnością uroczystość i nieśli baldachim; naszej  Orkiestrze dętej i chórowi, oraz pocztom sztandarowym, scholii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała.
Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.

Zapowiedzi:

Miłosz Fydryk – Besko i Klaudia Boczar – Krościenko Wyżne

Adrian Boczar -Krosno -Polanka i Karolina Kuliga – Kroscienko Wyżne

Krzysztof Winnicki- Odrzykon i Joanna Marszałek – Krościenko Wyżne

Robert Chodakowski – Krościenko Wyzne i Adrianna Michno Sonina

Adam Frydrych Krościenko Wyżne i Natalia Nycz Besko