1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej,  u nas rocznica I Komunii świętej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  czerwcowe o godz. 15.45. Bóg zapłać roddzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza i pomoc w porządkach wokół kościoła.
 2. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – z uwagi na to że za tydzień uroczystości 150 lecia przybycia Sióstr Służebniczek do naszej parafii gościmy w naszej parafii Siostry Służebniczki które pokażą nam prezentację dotycząca tego wydarzenia. Będzie to po po ogłoszeniach. Natomiast po Mszy sw. o godz. 16.00 i prezentacji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Odnowa w Duchu świętym zaprasza na Wieczór Chwały  którego myślą przewodnią będzie uwielbienie Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
 4. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.
 6. W najbliższy czwartek (8.06) w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie starą trasą przez kładkę i na nowy most.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką wraz Odnową w Duchu Świętym  oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież  bierzmowaną, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci  komunijne i rocznicowe oraz do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Prosimy dziewczęta z KSM-u minimum  dwie o przyjście na próbę.  Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji. Harcerzy prosimy również o roznoszenie wody w czasie procesji. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn którzy będą na Mszach o noszenie baldachimu w czasie procesji.
 7. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 8. W przyszłą niedzielę (11.06)  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy świętować 150-lecie pobytu naszych Sióstr w Krościenku Wyżnym. Zapraszam wszystkich którzy w Ochronce u Sióstr rozpoczynali swoje przedszkolne życie. Przewodniczył będzie abp Adam Szal.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 10. Do wtorku można zapisywać się w zakrystii na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa 8 czerwca, po południu w Boże Ciało. Wyjazd o 17.00 spod kościoła. Koszt około 25 zł.
 11. Antoni Kozak będzie odprawiał od poniedziałku Msze św. za śp. Tadeusza Zachwieję a ks. Jan Marszałek za śp. Mirosława Perłowskiego.
 12. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Aleksander Kałucki z ul. Południowej, sp. Janina Filar z Krosna z ul. Chopina, a jutro 5 Vi o godz. 15.00 pogrzeb śp. Janiny Królickiej z ul. Kasztanowej. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 13. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r.,
  na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.