Dzisiaj 21 maja w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia św. dzieci z klas III. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. Podziękowanie rodzicom za dar ołtarza – nowy klęcznik, za prace porządkowe wokół kościoła, w kościele, za przygotowanie wraz z ks. Krzysztofem, wychowawcami, nauczycielami dzieci do I Komunii św. Siostrom zakonnym: S. Janinie za wystrój kościoła a S. Cecylii za przygotowanie śpiewu dzieci.

22 V w poniedziałek  odpust parafialny ku czci św. Jana Nepomucena – kaznodzieją i sumiastą będzie ks. Krzysztof Szybiak – dyr. Domu  Księzy Emerytów EMAUS . Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z uroczysta procesją. Jest to dzień pracy ale proszę w miarę możliwości o świętowanie odpustu i nie wykonywanie prac niekoniecznych.

W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszaamy zwłaszcza dzieci i młodzież. W czasie nabożeństwa nowenna do Ducha Świętego i przed święceniami naszego parafianina dk Grzegorza Liputa.

We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym i Modlitwy do św. Charbela. Po mszy św. i nabożeństwie majowym, nabożeństwo przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie i Jego relikwiami.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po św. o godz. 18.00.

W sobotę 27 maja po wieczornej Mszy Św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Krąg Rodzin, Akcja Katolicka, KSM i Harcerze zapraszają wszystkich parafian na kolejne coroczne czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  Spotkajmy się w tym wyjątkowym czasie, żeby wspólnie wołać: Przyjdź Duchu Święty! Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w jedności i mocy Ducha Świętego, który przychodzi zawsze do tych, którzy Go wzywają i hojnie obdarza Swoimi darami! Nie zmarnujmy okazji do lepszego i pełniejszego przeżywania uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę w Katedrze Wawelskiej dk Grzegorz Liput nasz parafianin otrzyma z rąk abp Marka Jędraszewskiego świecenia kapłańskie. Dzień później w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.00 odprawi uroczysta msze św. prymicyjną w naszej parafii. Przejdzie z plebani w otoczeniu najbliższych ul. Szkolną i Mostowa do kościoła. Bardzo proszę okolicznych mieszkańców a także członków AK, Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Rodzin o ubranie w  piątek lub w sobotę drogi przejścia ks. Prymicjanta.

Od poniedziałku (22.05.23) Ks. Antoni Kozak będzie odprawia Msze św. za śp. Stefania Łukaszewska, a ks. Michał Hołdowicz za śp. Adama Materniak.