1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za powołanych z naszej parafii o godz. 15.30.
  2. Od jutra nabożeństwa majowe. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w majówkach, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieciom będziemy rozdawać obrazki.
  3. We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
  4. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Porządek nabożeństw – niedzielny. W sąsiedniej Korczynie Odpust. Nowenna do MBNP Po mszy św. o godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca . Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 a w piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.
  6. W sobotę przed Mszami św. modlitwy z racji I soboty miesiąca. W sobotę równiez jesli bedzie pogoda będzie Nabożeństwo Światła- Wielkanocne rozważania o Zmartwychwstaniu Pana. Przejdziemy 14 stacji do Krzyża Zwycięstwa. Proszę strażaków o zabewzpieczenie przejscia przez ul. Północną i podświetlenie krzyża. Zapraszam do udziału zwłaszcza harcerzy z pochosdniami, Ksm, ministrantów i lektorów , grupy parafialne.
  7. W czwartek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków a w sobotę św. Macieja.
  8. Od poniedziałku (01.05.23) Jan Marszałek będzie odprawiał Msze św. za śp. Zygmunta Gomółka, a ks. Michał Hołdowicz za śp. Marię Mularczyk.
  9. Zakończyliśmy sezon grzewczy w kościele trwający od 30 IX ubiegłego roku – prawie 7 miesięczny. Koszt ogrzewania kościoła to ponad 13 tyś zł. (będzie jeszcze jedna faktura  do rozliczenia). Dlatego proszę o ofiary rodzinne na ten cel. w wysokości 50 zł. Mam nadzieję na zrozumienie tej prośby – tym bardziej że jak wielu z was mówiło porównując do innych kościołów że u nas jest ciepło. Myślę ze stać nas na tak dużą parafię na to aby przyjść do kościoła ogrzanego.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Janinę Tomoń polećmy ją Bożemu Miłosierdziu….