Dzisiaj święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.

27 XII we wtorek – przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina.

28 XII w środę – Święto św. Młodzianków. Mszą św. o godz. 18.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe

31 w sobotę zakończenie Starego Roku o godz. 16.00.  i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża.. Będziemy dziękować za cały miniony rok.  Po południu o godz. 16.00 będą uroczyste nieszpory połączone ze Mszą św. oraz nabożeństwo w którym będziemy dziękować Bogu za łaski w 2022 roku i przepraszać za grzechy przez nas popełnione.

Serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju kościoła i szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele, strażakom,  członkom Rady Parafialnej. Dziękuję również za przekazane choinki, za pomoc naszym strażakom w ich wycięciu, przywózce i ustawieniu w kościele. Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance oraz młodzieży która pomogła ubierać choinki oraz S. Organistce Cecylii za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeżywane Święta. Służbie liturgicznej, kapłanom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i już dzisiaj zapraszam ją do orszaku Trzech Króli, jak i chór parafialny pod dyr. Moniki Glazar. Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.

Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać rano po Mszy św. lub w niedzielę. Kancelaria wieczorem będzie nieczynna.

Zarówno w gablocie jak i na stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień.

Kolęda 27 XII 2022 r  od godz. 9.00

Ks. Proboszcz – ul. Rzeszowska od 2 do 70 (parzyste) oraz od 53 do 27.(nieparzyste).

Ks. Gerard  – Północna  1 do 79(nieparzyste)

Ks. Krzysztof – Północna 2 do 50 (parzyste) oraz ul. Krótka i Polna.

28 XII 2022 od godz. 9.00

Ks. Proboszcz- Rzeszowska 9  do końca oraz Brzozowska od 219 do 133

Ks. Gerard – Północna 81 do 173

Ks. Krzysztof – Północna 52 do 150

29 XII – czwartek od godz. 9.00

Proboszcz – ul. Brzozowska 113 do 7

Ks. Gerard – Północna 175 do 239 oraz Mostowa 12 do 37

Ks. Krzysztof – Północna 154 do 224 oraz ul. Zagórze

30 XII – piątek od 9.00

Proboszcz – Brzozowska 3 do 16 oraz Wąska 2 do 76

Ks. Gerard – Północna 241 do 363

Ks. Krzysztof – Północna 226 do 284a oraz Wójtowska