Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj popołudniu nowenna do Dzieciatka Jezus w intencji dobrego przeżycia Świat Bożego Narodzenia w naszych rodzinach. Dziękuję również tym którzy ofiarowali choinki do kościoła, ( nie ze wszystkich ofiarowanych dało się skorzystać), dziękuję strażakom za ich ścięcie i umieszczenie w kościele, członkom grup i rad parafialnych a pomoc w ustawieniu choinek choinek. Bardzo proszę młodzież z KSM-u, harcerzy i członków grup parafialnych o pomoc w ubieraniu choinek i szopki od jutra od godz. 15.00

We wtorek w naszej parafii spowiedź przedświąteczna w godz. 10.00 12.00 i 15.00 17.00. -zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w naszym kościele aby potem nie tworzyć kolejek w Krośnie. W środę spowiedź w Korczynie, w czwartek u Michalitów a w piątek u Kapucynów.

W czwartek nasi harcerze przyniosą do naszej parafii na Mszy św. o godz. 17.00 światło Betlejemskie.

Można jeszcze zapisać   chorych w domach na spowiedzią przedświąteczną, która odbędzie się 23  XII od godz. 9.00. ( w piątek ). Odwiedzimy również chorych z I piątku miesiąca , bo w styczniu wtedy wypada Trzech Króli.

W piątek rocznica święceń biskupich abp a Adama Szala a w sobotę jego imieniny –pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Również w piątek ostatnie roraty, zapeszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

W sobotę Wigilia. Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.

Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

25 XII w niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

26 XII w poniedziałek Święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny.

Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.

Plan wizyty duszpasterskiej w naszych domach jest już na tablicy ogłoszeniowej  i w internecie . Prosimy o zapoznanie – w tym tygodniu wywiesimy więcej tych planów na tablicach ogłoszeń. Zaczniemy już na św. Jana od godz. 9.00 od ul. Północnej od Iskrzyni po obu stronach oraz ul. Rzeszowskiej.

W imieniu najbliższych i Marcina składam  serdeczne podziękowania wszystkich darczyńcom z naszej miejscowości i z poza niej za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji kiermaszu dla Marcina, przygotowanie wypieków oraz pięknych ozdób świątecznych, a także za złożone datki na ten szczytny cel. Podczas kiermaszu zebrano 11 tyś zł. , które zostały przekazane na rehabilitację Marcina. Ponieważ w tamtym tygodniu z uwagi na pogodę było mało ludzi w kościele można jeszcze ozdoby z tego kiermaszu nabyć wychodząc z kościoła. Serdecznie zachęcamy.

Jak wiemy w poniedziałek spalił się dom naszej parafianki , mieszkanki ul. Północnej Pani Marii. Więcej możemy przeczytać na www.krosno112.pl : Krościenko Wyżne. 77-latka straciła dach nad głową tuż przed świętami. Trzeba jej pomóc (krosno112.pl)

Rodzina i najbliżsi zaopiekowali się panią Marią. Zbierane są fundusze na odbudowę domu, potrzebne jest pilne wykonanie nowego pokrycia dachowego , przynajmniej położenia na nowym dachu folii którą zabezpieczy dach przed dalszym  zamakaniem. Ruszyła zbiórka na https://zrzutka.pl/bkercb.    Również i wielu ludzi przychodziło chcąc taka zbiórkę zrobić, min. Rada Sołecka – chcąc to wszystko pogodzić a jest czas świat weźmy wszyscy jako wspólnota parafialna i wspólnota mieszkańców Krościenka Wyżnego i naszej Gminy i złóżmy nasz Dar Serca na pomoc P. Marii . Będziemy zbierać ofiary na ten cel 8 I 2003 roku po Mszach św.. Niech dobro naszych serc pozwoli jej w optymizmie na powrót do odnowionego na wiosnę domu przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o słowach Jezusa „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” .

Od czwartku (22.12.22) ks. Antoni Kozak będzie odprawiał Msze św. za śp. Zofię Pelczer z ul. Szkolnej Ks. Michał Hołdowicz od piątku (23.12.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Wiesława Kielar.