Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
Dzisiaj nabożeństwo do św. Marcina patrona parafii o 15.45, będziemy prosić  o dobra spowiedź przedświąteczną w naszej parafii.

Roraty codziennie wieczorem o godz.18.00. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.
Prosimy o zapisywanie chorych domach na spowiedzią przedświąteczną, która odbędzie się 23  XII od godz. 9.00. Odwiedzimy również chorych z I piątku miesiąca , bo w styczniu wtedy wypada Trzech Króli.

Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy.

We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W środę  11 rocznica śmierci ks. Infułata Stanisława Zygarowicza.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o składanie próśb do MBNP.

W piątek 16 XII rozpoczniemy nowennę do dzieciątka Jezus. Będziemy również modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20 XII  we wtorek w godzinach 10-12.00 i 15.00 -17.00. Będą Księża z dekanatu tak zorganizujmy czas aby móc się wyspowiadać.
17 XII – w sobotę planowane jest ubieranie kościoła, proszę strażaków o ścięcie choinek i wniesienie ich do kościoła.

W poniedziałek po południu  proszę młodzież z KSM-u, harcerzy, starszych ministrantów, członków grup parafialnych i Rad Duszpasterskich o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.

Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

Wizyta Duszpasterska – Kolęda – plan jej jest na internecie prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne uwagi.

Dzisiaj przed naszym kościołem Kiermasz stroików i ciastek z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Marcina. Marcin jest w ośrodku rehabilitacyjnym w Rzeszowie.. Wesprzyjmy jego i najbliższych poprzez zakup tych słodyczy czy stroików. Proponuje aby za smaczne domowe wypieki składać ofiarę przynajmniej 25 zł, a inne przedmioty sa wycenione przez ofiarodawców.  Pamiętajmy że jest to pomoc finansowa która jest bardzo potrzebna i dlatego niech nasze serca będą otwarte na ta pomoc. Jednocześnie wyrażam wdzięczność tym wszystkim którzy te stroiki, placki zrobili, tym którzy to wczoraj wszystko przygotowywali, wszystkim którzy zaangażowali się w ten Kiermasz. Można również nie kupując złożyć ofiary do puszek na rehabilitacje Marcina. Ktoś kiedyś powiedział „Nic nie jest mało znaczące jeśli zostało dokonane z miłości” – tą miłość mamy dzisiaj sposobność okazać.

 

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę i to że było niewielu ludzi w kościele do południa  w niedzielę stroiki i ciasta będą rozprowadzane również poniedziałek, wtorek i środa po Mszach św. w kościele. 

Trwają zapisy na pielgrzymkę do min. DO GRECJI „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA

4-14 LIPIEC 2023 –BELGRAD – SKOPJE – OCHRYDA – METEORY – KORYNT – TOLO – EPIDAUROS – NAUPLION – KALAVRITA – ATENY –

DELFY – SALONIKI – RILSKI MONASTYR – SOFIA