Dzisiaj nabożeństwo październikowe o godz. 15.30. Będziemy modlić się za misjonarzy i misjonarki na zakończenie tygodni misyjnego. Zbiórka do puszek na misje.

Jutro ostatni różaniec o 17.30.  Będziemy modlić się za zmarłych od ostatnich Wszystkich Świętych.

Msze św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a po Mszach św. nabożeństwo wypominkowe.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

We wtorek  1 listopada,  uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast Mszy św. o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej żałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych.

We środę 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 w kościele, o godz. 9.00 na cmentarzu i 18.00. w kościele.

W dniach od 1 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego a do końca listopada odpust cząstkowy.

W dniach od 2 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (z wyjątkiem niedzieli).

Młodzież i Harcerze  będą zbierać na renowacje kolejnego  zabytkowego nagrobka w niedzielę i  1 XI przy wejściach na cmentarz. Za zebrane w tamtym roku pieniądze odnowiono nagrobek księdza Andrzeja Nowiny Ujejskiego – koszt jego renowacji wyniósł 5400 zł.

Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze na groby naszych bliskich  dzisiaj przed kościołem do 13 a potem pod cmentarzem a w poniedziałek i wtorek pod cmentarzem od 7 rano  – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.

W poniedziałek po Mszy św. porannej do św. Andrzeja Boboli a  I środę miesiąca po Mszy św. Porannej  członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą modlitwy do św. Józefa.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów na kandydatów a w piątek na ministrantów. (będzie próba przed przyjęciem).

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota tygodnia. Spowiedź w czwartek od 17.30  i piątek od 17.00. Do chorych wyjedziemy w piątek o godz. 10.00 po mszy św. na cmentarzu.

Zwracam się ze szczególna prośbą o pomoc przy porządkach przed odpustem parafialnym przy kościele i budynkach parafialnych. Gdyby była pogoda to bardzo proszę o przyjście w  sobotę  na godz 10.00 – może uda się zrobić  porządki przed odpustem, prosiłbym również o co najmniej 2 ciągniki z przyczepkami do wywożenia śmieci. Dziękuję również tym którzy pomogli nam w wyczyszczeniu otoczenia stawu, wycięciu drzew czy ich przycięciu by nie zagrażały  dzieciom idącym do szkoły czy tez rodzicom je tam podwożącym. Prace przy odmuleniu stawu i jego otoczeniu dopiero się zaczęły i jeszcze będą trwały dłuższy czas.

Od wtorku (01.11.22) ks. Marian Kuc będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za sp. Władysława Fejkiel, a ks. Andrzej Baczyński za śp. Emilię Frodyma.