29 Niedziela Zwykła 16.X.2022

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30 a Msze św. w codziennie o godz. 18.00Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.
Tydzień temu przezywaliśmy Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły podstawowej zbierali ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 3688 zł . Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dzisiaj w niedzielę 16 X imieniny obchodzi nasz ks. Gererd . Dzisiaj również rocznica święceń abp Józefa Michalika – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
We wtorek 18 X kolejne spotkanie Rekolekcji Seminarium o wspólnocie. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia swojej wiary. We wtorek również św. Łukasza patrona służby zdrowia.
W środę nabożeństwo do MBNP po Mszy św. .
W czwartek spotkanie kandydatów na ministrantów.
W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Jana Kantego, , w piątek bł. Jakuba Strzemię, a sobotę św. Jana Pawła II. W sobotę razem z Janem Pawłem II uczcimy św. Charbela po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
Dziękujemy dzisiaj klasie VIII oraz wychowawczyni za oprawę liturgii dnia papieskiego który jest patronem naszej szkoły.
Tydzień temu było liczenie wiernych: w kościele było 1445 osób (32 % ) a do Komunii św. przystąpiło 464 osoby.
Młodzież z KSM-u od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzała znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe. Z przychodu z tamtego roku młodzież współuczestniczyła w remoncie salki młodzieżowej i zakupiła nowe wyposażenie.
Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę.
Natomiast porządki przed odpustem wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 05 XI (sobota)– i już dzisiaj proszę o liczne przybycie. Przy okazji udało się uporządkować trochę otoczenie stawu, aż jest widno. Chcemy jeszcze oskarpować brzegi a jeśli ktoś wie kto ma koparkę linową aby muł wydobyć to proszę o kontakt.
W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Emilia Śnieżek z ul. Północnej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…..
Sa do nabycia w zakrystii książki o Ks. Infułacie Zygarowiczu i oleję św. Charbela.
Nasza parafia otrzymała relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego polskich męczenników franciszkańskich z Pariacoto ich wprowadzenie będzie 13 listopada br . Jednocześnie wystąpiliśmy o relikwie św. Andrzeja Boboli – patrona Polski- w oczekiwaniu na decyzje członkowie PO AK będą codziennie po rannej Mszy św. prowadzić modlitwy ku czci św. Andrzeja Boboli.