Gościmy w naszej parafii Marianina br. Łukasza Wierzchowskiego – misjonarza z Kamerunu- przybliży nam prace misjonarzy i podziękuje za wsparcie naszej parafii. Będzie także zbierał do puszek na wsparcie dla misjonarzy pracujących w Kamerunie.
Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45.
W poniedziałek (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z wieńcami a następnie odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów. Natomiast o godz. 14.00 tradycyjny objazd z wieńcami po gminie
DOŻYNKI GMINY KROŚCIENKO WYŻNE – PROGRAM
14.08.2022 r. (niedziela)
16:45 Koncert Gminnej Orkiestry Dętej w Krościenku Wyżnym
17:45 Występ Klubu Seniora
18:30 Koncert zespołu GROOVINSCY
20:00 – 1:00 Dyskoteka pod gwiazdami – DJ CARRY

15.08.2022 r. (poniedziałek)
9:00 Msza święta dożynkowa
14:00 Tradycyjny objazd z wieńcami dożynkowymi
16:00 Występ Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym (częstowanie chlebem dożynkowym)
17:00 Występ Kapeli Ludowej „KROŚCIENIACY”
17:50 Wręczenie nagród laureatom Konkursu „PIĘKNY OGRÓD”
18:10 Koncert MONIKI GLAZAR
19:00 KONCERT GWIAZDY WIECZORU – MARCIN SÓJKA Z ZESPOŁEM
20:30 – 1:00 Zabawa taneczna – DREAMS LIVE MUSIC BAND

We wtorek po porannej Mszą św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą modlitwy do św. Andrzeja Boboli. Z racji 16 dnia miesiąca wieczorem modlić będziemy się do św. Jana Pawła II. Po mszy św. spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
16 sierpnia we wtorek od godz. 12.00 będą na parkingu koło kościoła odbywać się badania mammograficzne dla kobiet szczegóły na plakatach pod kościołem.
19 i 20 sierpnia (piątek i sobota do godz. 11.00) odbędzie się zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem na pomoc misjom w Afryce i na wschodzie. Zużyty sprzęt można składać w piątek i sobotę do 11.00 pod stodoła przy parkingu. Z uwagi na zdarzające się grupy szabrowników teren będzie monitorowany elektronicznie.
Również są sygnały na temat kradzieży wody na cmentarzu – przyjeżdżanie i zabieranie wody z cmentarza jest takim czynem gdyż jest to woda z wodociągu podpięta pod licznik za którą parafia płaci.