1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, dla tego nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego. Również dzisiaj – zmiana Tajemnic Różańcowych – intencja różańcowa o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Klary.
  3. W poniedziałek i we wtorek po porannej Mszą św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą modlitwy do św. Andrzeja Boboli.
  4. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
  5. W czwartek 11 sierpnia modlitwy do św. Marcina patrona naszej parafii.
  6. W sobotę (13.08) od godziny 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
  7. W sobotę 13 sierpnia o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. (Dlatego bardzo proszę aby uporządkować groby swoich bliskich zmarłych) Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszamy, a młodzież z KSM-u prosimy o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Prosimy również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.
  8. W niedzielę (14.08) będziemy gościć w naszej parafii Marianina br. Łukasza Wierzchowskiego – misjonarza z Kamerunu- przybliży nam prace misjonarzy i podziękuje za wsparcie naszej parafii. Będzie także zbierał do puszek na wsparcie dla misjonarzy pracujących w Kamerunie.
  9. W poniedziałek (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z wieńcami a następnie odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów. Natomiast o godz. 14.00 tradycyjny objazd z wieńcami po gminie
  10. Ks. Franciszek Filar od poniedziałku (08.08.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Stefanię Gunia.