W niedzielę, 3 lipca na placu przed kościołem parafialnym odbyło się wydarzenie Czytamy, działamy, razem czas spędzamy, organizowany wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Krościenku Wyżnym.

Na scenie zaprezentowało się wielu artystów. Wystąpiła: Gminna Orkiestra Dęta, przedszkolaki z Ochronki św. Józefa, Kapela Ludowa Krościeniacy, zespół LiberaNos działający przy parafii Krosno-Białobrzegi, zespół SPES, Irena i Anna Cziumak z Kupiańska na Ukrainie (obecnie mieszkające w naszej parafii) oraz zespół NiemaGOtu.
Wydarzenie było okazją do zaprezentowania oferty Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym. Można było zapisać się i wypożyczyć książkę, wziąć udział w warsztatach rękodzieła czy zrobić zdjęcie… z książką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.