W niedzielę, 3 lipca na placu przed kościołem parafialnym odbył się Dzień Kultury Chrześcijańskiej – Czytamy, działamy, razem czas spędzamy, organizowany wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Krościenku Wyżnym.

Na scenie zaprezentowało się wielu artystów. Wystąpiła: Gminna Orkiestra Dęta, przedszkolaki z Ochronki św. Józefa, Kapela Ludowa Krościeniacy, zespół LiberaNos działający przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie – Białobrzegach, zespół SPES, Irena i Anna Cziumak z Kupiańska na Ukrainie (obecnie mieszkające w naszej parafii) oraz zespoły: Owoc uKorzenienia i NiemaGOtu.
Wydarzenie było okazją do zaprezentowania oferty Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym. Można było zapisać się i wypożyczyć książkę, wziąć udział w warsztatach rękodzieła czy zrobić zdjęcie… z książką.

Wydarzenie zostało sfinansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach projektu Moja – Twoja – Nasza Biblioteka realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym.