1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencja różańcowa o błogosławieństwo Boże na czas wakacji i w intencji osób starszych. Dzisiaj Msza sw. o godz. 16.00 recytowana. Po Mszy św. zapraszamy na Dzień Kultury Chrześcijańskiej: Czytamy działamy razem spędzamy czas…. zorganizowany wspólnie z Biblioteka Gminną który kończy liczne warsztaty i spotkanie które odbywały się na terenie naszej parafii i Gminy. Zapraszamy do wspólnej zabawy ,śpiewu a dla dzieci fikoland, malowanie twarzy i inne atrakcje.
W programie:
Koncerty zespołów m.in. zagra nasza orkiestra dęta, Kapela Ludowa, zespół SPES z naszym ks. Gerardem w składzie oraz gwiazda wieczoru Zespół NiemaGotu.
Przygotowaliśmy także wiele atrakcji: możliwość zapoznania się z ofertą naszej biblioteki, warsztaty rękodzieła, symulator dachowania, wieczorny pokaz ogniowy. Przypominamy że dla najmłodszych: fikoland, malowanie twarzy oraz gry i zabawy. Szczegóły na plakatach.
2. Bardzo prosimy chętnych, przede wszystkim przedstawicieli rad parafialnych, członków grup duszpasterskich o pomoc w przygotowaniu placu. Zapraszamy w niedzielę na godz. 13.00 do pomocy.
3. Dlatego prośba by od godz. 12.00 nie było już tutaj na parkingu samochodów, będzie on zamknięty. Msza św. o godz. 16.00 będzie recytowana. Prosimy parkować przy Gminie, remizie, przy szkole, można wjechać na ogród za kościołem.
4. W poniedziałek po Mszy św. porannej Akcja Katolicka będzie prowadziła modlitwy do św. Andrzeja Boboli.
5. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej na plebani.
6. Msze św. wieczorne w tygodniu przez całe wakacje o godz. 18.00. Natomiast kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna codziennie z wyjątkiem soboty, niedziel i świąt w godz. 18.30.
7. Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza w czasie wakacji na spotkania w każdy wtorek po Mszy świętej.
8. W środę nowenna do MBNP.
9. W czwartek I czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
10. ks. Antoni Kozak od soboty (09.07.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Stanisława Gołda.
11. Ogłoszenie : Podzielmy się miłością – Krościeńskie drugie życie rzeczy.
12. Zmarła sp. Stefania Gazda z ul. Północnej – jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00. Wieczne odpoczywanie…
13. Wielkimi krokami zbliża się już 42. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie pątnicy będą na szlaku w dniach 4-15 lipca 2022 r., a towarzyscy im będzie w tym roku hasło „Z Maryją niesiemy pokój”. Oprócz dziesięciu grup pielgrzymkowych jest jeszcze jedna szczególna – pielgrzymi duchowi z Radiem FARA, a inicjatywą towarzyszącą pielgrzymce jest Sztafeta Różańcowa do której można się zgłosić dzwoniąc do biura Radia FARA: tel.: 16 67 67 001 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).