XII Niedziela zwykła – 19 Vi 2022
Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwo do Serca Jezusowego. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00, przez całą tak zwaną Oktawę Bożego Ciała. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z błogosławieństwem dzieci i wianków. Niech nasz udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy dzieci rocznicowe do uczęszczania przez oktawę Bożego Ciała w strojach komunijnych do kościoła a dziewczynki aby sypały kwiatki.
Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45
W poniedziałek po Mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
W wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym .
W środę 22 VI -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30 wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego i procesja. Po procesji czuwanie do św. Charbela.
W czwartek spotkanie szefów grup parafialnych i działających w naszej Gminie oraz Strażaków w celu omówienia przygotowań do Festiwalu Artystycznego i Dnia Kultury Chrzescijańskiej.
W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP odpust w Pustynach.
Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Bogusława Czarnieckiego z parafianami Smolarzyn koło Łańcuta. Jest to niewielka wspólnota bo liczącą około 500 wiernych z tego realnie mniej bo młodzi za granicą i na studiach. Z uwagi na kiepski stan prowizorycznego kościoła podjęli się budowy nowego. Niektórzy was którzy byli na pielgrzymce Ziemia Święta Jordania mieli okazje ks. Bogusława poznać. Musiał ja przerwać z uwagi na bankructwo PBS-u. Wiemy że wielu instytucjom zabrano wtedy pieniądze – także i tej parafii zbierającej na budowę kościoła. Wszystkim oddano ale nie parafiom i ta mała wspólnota straciła ponad 100 tyś zł. Nie poddali się budują kościół. Mieli być u nas dwa lata temu ale pandemia a potem myśmy mieli swoje sprawy.
Dziękuję wszystkim Radnym którzy podjęli trud zbierania pieniędzy na cmentarz i ogrzewania kościoła. Zostały pewnie trzy rejony – proszę aby mieszkańcy z tych numerów u których nie było radnych lub wtedy nie byli w domu złożyli ofiary w podpisanych kopertach na tacę. Jednocześnie dziękuję wszystkim którzy już przeszli a także wszystkim ofiarodawcom , za życzliwe przyjęcie Radnych i złożone ofiary. Podsumuje zbiórkę w I niedziele lipca.
ks. Michał Hołdowicz od przyszłej niedzieli (26.06.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Zygmunta Folta
Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Sławomir Nowak – nasz rodak będzie obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa – swoje 25-lecie. Serdecznie zapraszamy.
Dziś na stadionie biegi dla dzieci i młodzieży. Tuż po nich odbędzie się Piknik z książką i zabawy Ruphertem i Rico. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy serdecznie.
Wspólnie z biblioteką w Krościenku Wyżnym organizujemy Festiwal Artystyczny – Kultura niejedno ma imię, który zakończy się Dniem Kultury Chrześcijańskiej 3 lipca na placu przed naszym kościołem. Uświetni go m.in. zespół NiemaGotu.
Zapraszamy do zapisów na warsztaty i spotkania. Można to będzie zrobić także dziś na stoisku biblioteki podczas Pikniku z książką.
25.06. – Warsztaty medialne z Niedzielą Przemyską i Radiem Fara. Uczestnicy niech przyniosą laptopy.
25.06. – Warsztaty rękodzieła z Krystyną Półchłopek
25.06. – Plener malarski z Grzegorzem Tomkowiczem
26.06. – Spotkanie z Sebastianem Ciepielą, autorem książki „Dobry łotr” (po mszach świętych w kościele parafialnym)
30.06. – Warsztaty tańca z flagami
01.07. – „Leki z Bożej apteki” czyli co warto wiedzieć o ziołach – spotkanie z Agnieszką Szewczyk

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych turnusach rekolekcyjnych.
To przede wszystkim spotkanie z Bogiem – modlitwa, taniec, śpiew i rozrywka sprawiają, że jest to niezapomniany czas dla wielu uczestników. W tym roku KSM organizuje formację wakacyjną w czterech grupach wiekowych. Więcej szczegółów na stronie ksmap.pl i na plakatach.