.

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj I Niedziela miesiąca – adoracje po mszach św. a po Mszy św. o godz. 16.00 do godz. 21.00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór Chwały od 19.30.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 15.30. W tygodniu Nabożeństwa do Serca Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt (święto Matki Kościoła). Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.

We wtorek po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie pielgrzymów na Pomorze – chodzi min. o adresy, pesele i rozkład noclegów. Wyjazd z czwartku na piątek o godz. 24.15. ( czyli 0.15). Można je podać po Mszach św. dzisiaj.

W imieniu organizatorów koncertu, Złote Serca” proszę podziękować wszystkim którzy włączyli się w akcję pomocy dla Michała i Marcina. Łącznie zebrano ponad 36 tys. zł.

„Wójt i Rada Gminy Krościenko Wyżne serdecznie zapraszają do udziału w II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Gminie Krościenko Wyżne, który odbędzie się dzisiaj o godz. 14:00. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w sposób aktywny w rodzinnym gronie. Od godz. 13:15 na placu przy Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym czynne będzie biuro rajdu, gdzie będzie można jeszcze zgłosić swój udział. Dzieci w wieku do 13. roku życia mogą uczestniczyć w rajdzie pod warunkiem pozostawania w czasie jego trwania pod opieką osoby dorosłej, natomiast dla małoletnich powyżej 13 roku życia, wystarczająca będzie zgoda wyrażona przez rodziców na odpowiednim formularzu zgłoszeniowym.”

W dniach 4 i 5 czerwca oraz 11 i 12 czerwca Radni Parafii pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym przejdą po domach z listami i będą zbierać wpłaty na utrzymanie cmentarza w roku 2022 oraz na dług z cmentarza za rok 2021 oraz na ogrzewanie kościoła – za sezon zimowy w wysokości 100 zł.  Proszę radnych zwłaszcza  z rejonów:  Kasztanowa, Wisłocza, Parkowa, Północna.

1-185 oraz 286 do 416 i Brzozowska 1 -111 aby jeszcze przeszli w tych rejonach.

W piątek ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z młodzieżą przygotowującą  się do bierzmowania – początek Mszą św.

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z naszą parafią organizuje Festiwal Artystyczny Kultura niejedno ma imię. Zakończy go Dzień Kultury Chrześcijańskiej. W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty medialne, malarskie, rękodzieła oraz tańca z flagami. Zachęcamy do zapisów w gminnej bibliotece w Krościenku Wyżnym. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji w najbliższym czasie.

Można zapisać się w zakrystii na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa 16 czerwca, po południu w Boże Ciało, koszt 22 zł, wyjazd g. 17:00