Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30.
W poniedziałek i wtorek nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Od środy nabożeństwa do Serca Jezusowego. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież. We wtorek święto Nawiedzenia NMP.
We wtorek spotkanie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do Serca Jezusa po św. o godz. 18.00.
Jednocześnie trwa nowenna do Ducha Świętego.
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.00. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. W sobotę przed mszami św. modlitwy z racji I soboty miesiąca. W sobotę: po Mszy Świętej wieczornej wspólnoty parafialne: KSM, Krąg Domowego Kościoła, Akcja Katolicka oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzą wspólnie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
Ks. Michał Hołdowicz od piątku (03.06.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Stanisławę Podkul.
Proszę pielgrzymów udających się na Pomorze o wpłatę pieniędzy albo poinformowanie o rezygnacji z wyjazdu gdyż odmówiono nam dużego autokaru i mamy w tej chwili kilka miejsc mniej.
Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego ,,Złote Serca” oraz
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym Zapraszają na: Koncert Charytatywny ,,Złote Serca”, który odbędzie się: 29 maja w niedzielę o godz.17.00
na placu przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym (w razie niepogody koncert przeniesiony zostanie do sali Domu Ludowego)
Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna do puszek oraz ,,Loteria Fantowa” – od godz. 16:30.
Całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Michała Królickiego, ucznia klasy siódmej naszej szkoły, który zachorował na nowotwór i obecnie jest w trakcie leczenia onkologicznego (chemioterapia, radioterapia) oraz Marcina Majchrowicza, który uległ tragicznemu wypadkowi i uszkodził kręgosłup w odcinku szyjnym. Marcin jest obecnie w klinice rehabilitacyjnej.
Obaj potrzebują długiej i kosztownej rehabilitacji.
W trakcie wydarzenia planowane są:
– występy artystyczne, zabawy dla dzieci, pokazy strażackie,
– pyszny poczęstunek ( grochówka strażacka, grillowane kiełbaski, pierogi, chleb ze smalcem, kawa, herbata itp.
Będzie można zakupić prace plastyczne i wyroby artystyczne.
Po Koncercie głównym, planowany jest WIECZOREK TANECZNY przy muzyce zespołu DREAMS.
Po niedzielnych Mszach Świętych, uczniowie wraz z przedstawicielami Rady Rodziców i nauczycieli sprzedawać będą ciasta.
Wszystko przygotowane społecznie i rozprowadzane w formie cegiełek wsparcia, aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Michała i Marcina.
Zapraszamy.
Zmarli: W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Stefanię Gunia z ul. Południowej …. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
Zapowiedzi.
Cmentarz.
W dniach 4 i 5 czerwca oraz jeśli będzie potrzeba to 11 i 12 czerwca Radni Parafii pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym przejdą po domach z listami i będą zbierać wpłaty na utrzymanie cmentarza w roku 2022 oraz na dług z cmentarza za rok 2021 oraz na ogrzewanie kościoła – za sezon zimowy w wysokości 100 zł.