Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Jana Nepomucena – kaznodzieją i sumiastą będzie ks. Stanisław Tokarz – niegdyś wikariusz w naszej parafii – tak się składa że mija 40 lat odejścia z naszej parafii. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
Dzisiaj również będziemy modlić się do św. Charbela. Po Mszy sw. o godz. 16.00 będzie nabożeństwo przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie i Jego relikwiami. Można również zaopatrzyć się w oleje wypływające z jego trumny.
Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy św. i procesji.
W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe i modlitwy urodzaje – jeśli będzie pogoda to w poniedziałek udamy się do kapliczki na Starym Kościelisku, we wtorek przy Przedszkolu samorządowym a środę po nowennie na ul. Wąską.
W czwartek spotkanie kandydatów na ministrantów zapraszam zwłaszcza chętnych do służenia chłopców z klas II, III i IV .
W piątek początek nowenny do Ducha Świętego. W piątek zapraszamy młodzież klas VI i VII na spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania. Początek Mszą św o godz. 18.00. Przypominam Mszą św tutaj w kościele a nie pod kościołem czy na przystanku.
W sobotę wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 17.00 (28 V 2022).
W sobotę Krośnieńscy Franciszkanie zapraszają na nabożeństwo zawierzenia pod płaszczem Matki Bożej Z Guadelupe
Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji świecenia diakonatu.
Dzisiaj zebranie wiejskie dotyczy wielu ważnych spraw: granic miedzy Krościenkiem a Pustynami, obwodnicy Miejsca Piastowego i przekazania cmentarza parafialnego Gminie. W przyszłą niedzielę więcej o cmentarzu i planowanej zbiórce pieniędzy na długi z poprzedniego roku z cmentarza, jego bieżące utrzymanie i składce za rachunki na gaz w kościele. .
Proszę pielgrzymów udających się na pomorze o wpłatę pieniędzy do końca tygodnia. Można na konto parafialne albo w zakrystii.
Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego ,,Złote Serca” oraz
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym Zapraszają na: Koncert Charytatywny ,,Złote Serca”, który odbędzie się: 29 maja w niedzielę o godz.17.00
na placu przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym (w razie niepogody koncert przeniesiony zostanie do sali Domu Ludowego)
Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna do puszek oraz ,,Loteria Fantowa” – od godz. 16:30.
Całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Michała Królickiego, ucznia klasy siódmej naszej szkoły, który zachorował na nowotwór i obecnie jest w trakcie leczenia onkologicznego (chemioterapia, radioterapia) oraz Marcina Majchrowicza, który uległ tragicznemu wypadkowi i uszkodził kręgosłup w odcinku szyjnym. Marcin jest obecnie w klinice rehabilitacyjnej.
Obaj potrzebują długiej i kosztownej rehabilitacji.
W trakcie wydarzenia planowane są:
– występy artystyczne, zabawy dla dzieci, pokazy strażackie,
– pyszny poczęstunek ( grochówka strażacka, grillowane kiełbaski, pierogi, chleb ze smalcem, kawa, herbata itp.
Będzie można zakupić prace plastyczne i wyroby artystyczne.
Po Koncercie głównym, planowany jest WIECZOREK TANECZNY przy muzyce zespołu DREAMS.
Po niedzielnych Mszach Świętych, uczniowie wraz z przedstawicielami Rady Rodziców i nauczycieli sprzedawać będą ciasta.
Wszystko przygotowane społecznie i rozprowadzane w formie cegiełek wsparcia, aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Michała i Marcina.
Zapraszamy.

Zmarli:
Zapowiedzi: