Zaproszenie na warsztaty muzyczne

Witamy Wszystkich bardzo serdecznie, zarówno członków chóru „Młodzi Jana
Pawła II” jak i nowe chętne osoby. Pragniemy zaprosić Wszystkich do tworzenia kolejnego dzieła muzycznego.

Święty Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża w 2016 r. zrodził inicjatywę zorganizowania „Wieczorów Miłosierdzia” w formie nabożeństw plenerowych
w Zboiskach k/Sanoka. Niestety nabożeństwa te już tam się nie odbywają. Dlatego chcemy zainicjować te nabożeństwa w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku, w której aktualnie posługuję jako proboszcz. Organizujemy warsztaty muzyczne, których zwieńczeniem będzie Koncert POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże” inaugurujący „Wieczory Miłosierdzia” w naszej parafii.

Koncert w wykonaniu: Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania (dobrze wielu z nas znany), który koncertuje od 2003 i ma w swoim dorobku setki koncertów w kraju,
a także za granicą (USA-Chicago, Kanada-Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, ŚDM w Madrycie-2011). Towarzyszyć mu będą muzycy Orkiestry Symfonicznej z Zamościa i oczywiście chór, który nazwiemy „Przyjaciele Miłosierdzia”, do którego tworzenia bardzo gorąco zapraszam. Zaśpiewa z nami Julia Stolpe – uczestniczka programu The Voice of Poland .
Gościem specjalnym Koncertu będzie znany polski wokalista JANUSZ SZROM,
z którym mieliśmy okazję zaśpiewać już dwukrotnie.
Zapowiada się kolejne piękne i profesjonalne śpiewanie.

Do Koncertu przygotują nas warsztaty muzyczne, które odbędą się w Parafii
pw. św. Andrzeja Boboli w POTOKU k/KROSNA w dniach 3 – 5 czerwca 2022 r.,
a poprowadzi je sam kompozytor P. ZBIGNIEW MAŁKOWICZ, założyciel zespołu LUMEN.
Koncert odbędzie w niedzielę 5 czerwca ok. godz. 1900. (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego).
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie (młodzież szkół średnich oraz dorosłych). Prosimy o potwierdzenie swojego udziału do dnia 20 maja. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, miejscowość, nr telefonu, adres e-mail (do kontaktu), ewentualnie instrument. W imieniu organizatorów kontaktować będzie się z nami
p. Agnieszka Socha (potokwarsztaty@gmail.com, 509725468). Gdyby były takie osoby, które będą potrzebowały noclegu, to proszę zamieścić taką informację w zgłoszeniu.
Koszt pobytu i warsztatów to 30 zł. Oczywiście, gdyby dla kogoś była to przeszkoda i nie wziąłby udziału z tego tylko powodu, proszę przyjechać nie martwiąc się o koszty.
Szczegółowe informacje zostaną przesłane do tych osób, które potwierdzą udział
w warsztatach muzycznych i Koncercie.

Zapraszamy raz jeszcze do współtworzenia Koncertu POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże” inaugurującego „Wieczory Miłosierdzia” w naszej parafii.

W imieniu Organizatorów