15 V 2022 –V Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj 15 maja w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia św. dzieci z klas III.
Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. Dzisiaj w czasie nabożeństwa zakończenie nowenny do sw. Andrzeja Boboli – patrona Polski i Akcji Katolickiej.
Jutro w poniedziałek uroczystość św.. Andrzeja Boboli – patrona Polski i Akcji Katolickiej.
We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. spotkanie na którym będą gościć diecezjalni koordynatorzy Odnowy.
W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po św. o godz. 18.00..
We wtorek i środę o godz. 15.00 próba dla dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii świętej. Obecność dzieci obowiązkowa.
W piątek (20.05) spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i ich rodzin od godz. 17.00 – 18.00.
Bardzo prosimy na najbliższą sobotę (21.05) na godz. 9.00 rodziców dzieci klas IV przezywających w tym roku rocznice I komunii świętej o pomoc przy porządkach w kościele, wokół kościoła oraz w otoczeniu domu katechetycznego, wikarówki i plebani. Prosimy o przyniesienie narzędzi i sprzętu potrzebnego do tych prac.
W najbliższą niedzielę (22.05) na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Za tydzień w niedzielę odpust parafialny ku czci św. Jana Nepomucena – kaznodzieją i sumiastą będzie ks. Stanisław Tokarz – niegdyś wikariusz w naszej parafii – tak się składa że mija 40 lat odejścia z naszej parafii.
Za tydzień również będziemy modlić się do św. Charbela. Po Mszy sw. o godz. 16.00 będzie nabożeństwo przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie i Jego relikwiami. Będzie można również w niedzielę przyszłą zaopatrzyć się w oleje wypływające z jego trumny.
Również OO. Franciszkanie zapraszają na Mszę św. przy Jego relikwiach w dniu 18 maja o godz. 18.30.
Ks. Jan Marszałek od poniedziałku (16.05.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Józefa Szajnę
Za tydzień zebranie wiejskie w Domu Ludowym o godz. 10.00. informacja wójta o planowanym wydzieleniu granicy miedzy Krościenkiem Wyżnym a Pustynami, o budowie obwodnicy Miejsca Piastowego, i o sprawie przejęcia Cmentarzy Parafialnych i ich komunalizacji.
Podziękowanie rodzicom za dar ołtarza – nowy gong, za prace porządkowe wokół kościoła w kościele, za przygotowanie wraz z ks. Krzysztofem, wychowawcami, nauczycielami dzieci do I Komunii św.

Informacja dla udających się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.
Do wjazdu na teren Armenii nie potrzeba już testów czy zaświadczenia szczepień. Do Gruzji na dzień dzisiejszy zaświadczenia szczepienia lub test PCR.

REKOLEKCJE DLA MAŁAŻEŃSTW – INTERNETOWE
Rekolekcje te będziemy przeżywać duchowo poprzez łączność internetową z naszą telewizją Fara.tv i osobistą pracę w ciągu 33 dni. Aby wziąć udział w tych rekolekcjach należy zgłosić swoją rodzinę poprzez formularz. O szczegółach będziemy informować na antenie Radia i wiadomościach zwrotnych do tych, którzy dokonają rejestracji. Dziś już zapraszamy do udziału w tym diecezjalnym wydarzeniu, któremu błogosławią pasterze Archidiecezji i patronuje także Duszpasterstwo Rodzin.
Drodzy małżonkowie zapisy trwają do 23 maja 2022 r.!
Wypełnijcie formularz rejestracji i zgłoście swój udział w RODZINA33
Kontakt w sprawie udziału w rekolekcjach: +48 16 67 67 001
(biuro Radia FARA, poniedziałek – piątek 9:00-12:00 i 14:00-17:00)