1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za powołanych z naszej parafii o godz. 15.30 wraz z nabożeństwem majowym. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w majówkach, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Dzisiaj również na mszy św. o godz. 11.00 modlimy się za strażaków- Dzień Strażaka.
2. Jutro w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Biskupa męczennika i patrona Polski.
3. We wtorek spotkanie Wspólnoty odnowy w Duchu Świętym.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym.
5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie obu rad parafialnych – duszpasterskiej i ekonomicznej.
6. W sobotę 14 V – święto św. Macieja Apostoła. Jest to również 23 rocznica śmierci ks. Jana Waisa – naszego proboszcza.
7. Wczoraj w sobotę w Katedrze Wawelskiej świecenia diakonatu przyjął nasz rodak ks. diakon Grzegorz Liput. Polećmy go naszym modlitwom.
8. Tydzień temu naszymi ofiarami do puszek wsparliśmy naszego Olusia Kosiek który czeka na operację nogi. Zebrano 9060 zł. W imieniu Olusia , jego rodziców serdecznie z serca dziękujemy wszystkim za pomoc, za złożone ofiary, licytacje, ofiarowane przedmioty na nie i ich zakup. Niech wszystkim Bóg wynagrodzi.
9. Ks. Franciszek Filar od piątku (13.05.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Marię Bogusz
10. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 15.00 próba dzieci I komunijnych. Obecność dzieci obowiązkowa. W czwartek na próbę zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców.
11. W piątek (13.05) spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 – 17.30. Przygotowanie do spowiedzi rozpocznie się o godz. 15.30 nabożeństwem pokutnym.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej za prace porządkowe wykonane w kościele i placu kościelnym oraz przy plebanii.
13. W najbliższą niedzielę (15.05) przeżywamy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.30. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.