3 Niedziela Wielkanocna 1 V 2022
Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia o godz. 15.30 pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam zwłaszcza dzieci Będą rozdawane naklejki i plansze. Dzisiaj Niedziela adoracyjna. O godz. 15.30 – nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejny Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00. Dzisiaj również rozpoczynamy tydzień Biblijny.
Jutro również rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Porządek nabożeństw – niedzielny. W sąsiedniej Korczynie Odpust.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. W środę wspomnienie św. Floriana- patrona strażaków.
Również w środę spotkanie pielgrzymów udających do Gruzji i Armenii po Mszy św. wieczornej o 18.00 – jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Natomiast zapisy na Pielgrzymkę na Pomorze w TERMIN: 10-13 CZERWIEC 2022 do przyszłej niedzieli włącznie.
W środę (04.05.2022) na godz. 15.00 zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do I komunii świętej na prób. Obecność obowiązkowa!!!
W czwartek (05.05.2022) na godz. 18.00 na Msze świętą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, złożenie przyrzeczeń abstynenckich i poświęcenie alb.
W tym tygodniu I czwartek, piątek miesiąca i sobota miesiąca – spowiadamy od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.
W piątek po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie organizacyjne Dni Kultury Chrześcijańskiej – zapraszamy odpowiedzialnych za grupy i stowarzyszenia działające na terenie naszej parafii i miejscowości którzy chcieliby się włączyć w ich organizację.

W sobotę w Katedrze Wawelskiej świecenia diakonatu przyjmie nasz rodak ks. kleryk Grzegorz Liput. Polećmy go naszym modlitwom w czasie rekolekcji które odbywa przed tymi święceniami. Z uwagi na swiecenia Msza św za + Bronisław Frydrych – int. od Stanisławy i Antoniego Lorens będzie odprawiona poza parafią.
W przyszła niedziele Niedziela Dobrego Pasterza – na Msze św o godz. 11.00 naszych strażaków z OSP – będzie to również Dzień Strażaka.
Dzisiaj naszymi ofiarami do puszek chcemy wesprzeć naszego Olusia Kosiek który czeka na operację nogi. Pomóżmy tyle ile możemy – 1 maja po każdej Mszy św. ministranci i młodzież będzie zbierać ofiary do puszek.
ks. Zurab w Tbilisi w Gruzji od dzisiaj (01.05.22) będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Sylwię Czuba. Ks. Franciszek Filar od poniedziałku (02.05.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Marię Dębiec.