Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Intencja do modlitwy: za przygotowujących się do sakramentów świętych. Wystawienia Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza od godz. 19.30 do godz. 21.00 na Wieczór Chwały.

Msze św. od tego tygodnia od poniedziałku o godz. 7.00 i 18.00.

We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele o charakterze pokutnym.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek który jest pierwszym czwartkiem  miesiąca na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież.

W piątek o godz. 7.30 i 18.00 po Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Spowiedź parafialna przedświąteczna w naszej parafii w najbliższą sobotę 9 IV przed południem w godz. 9.00 – 12.00, a po południu 15.00 – 17.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Na Mszy św. o godz.11.00 uroczyste błogosławieństwo palm z procesją. Rozpoczniemy liturgię pod Krzyżem Misyjnym. Zapraszamy dzieci i młodzież z palmami. Za tydzień na Gorzkich Żalach zbiórka na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. Można je również składać do skarbony z tyłu kościoła. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ks. Jan Marszałek od wtorku w domu będzie odprawiał Msze św. za śp. Helenę Szklarską. Ks. Michał Hołdowicz na Ukrainie odprawia Msze św. za śp. Jerzego Pelczar. Ks. Antoni Kozak na Ukrainie odprawia Msze św. za śp. Witolda Kmonk. Ks. Franciszek Filar na Kostaryce odprawia Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Rysz. Księża emeryci ze Emaus w Korczynie odprawiają Msze św. gregoriańskie za śp. Zbigniewa Paczosę.

Nasza szkoła zgłosiła się do kwesty na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w ramach Krośnieńskich Pol Nadziei w Niedziele Palmowa. uczniowie pod opieka nauczycieli będą za tydzień zbierali ofiary do puszek w tej intencji i rozdawali żonkile przed każdą Msza.

W tym tygodniu nie potrzeba pomocy dla naszych Ukraińców rodziny Chumak spod Charkowa z domu parafialnego – mają to co potrzebne na ten tydzień  i z serca dziękują za wszystkich którzy ich odwiedzili, pomagają czy przynieśli coś z domów dla nich. W przyszłą niedzielę ogłosimy jak coś będzie potrzebne.

Dzisiaj przed naszym kościołem Kiermasz stroików i ciastek z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Marcina. Marcin w ośrodku rehabilitacyjnym, jego stan się sukcesywnie poprawia. Koszt to ponad 27 tyś miesięcznie. Wesprzyjmy jego i najbliższych poprzez zakup tych słodyczy czy stroików wielkanocnych. Pamiętajmy że jest to pomoc finansowa która jest bardzo potrzebna i dlatego niech nasze serca będą otwarte na ta pomoc. Jednocześnie wyrażam wdzięczność tym wszystkim którzy te stroiki, placki zrobili, tym którzy to wczoraj wszystko przygotowywali, wszystkim którzy zaangażowali się w ten Kiermasz. Można również nie kupując złożyć ofiary do puszek na rehabilitacje Marcina. Ktoś kiedyś powiedział „Nic nie jest mało znaczące jeśli zostało dokonane z miłości”.

Pamiętajmy o Marcinie, o Olusiu i Oli również przy naszych rozliczeniach podatkowych o 1 %.

Nasi ministranci młodsi zajęli wczoraj 4 miejsce w piłce nożnej na szczeblu Archidiecezji Przemyskiej. I choć są zawiedzeni bo mogło być dużo więcej to jest to najlepszy wynik naszych ministrantów od wielu lat. Gratulujemy!