1. Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00.
 2. We wtorek  22.03. po wieczornej Mszy Św. w kościele  spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy na adorację i wspólną modlitwę przez wstawiennictwo św. Charbela.
  W środę Nowenna do MBNP.
 3. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.
 4. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Również w piątek po Mszy św. wieczornej modlitwy do patrona naszej parafii św. Marcina.
 5. W piątek 25 III również uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 6. W najbliższą sobotę 26.03. w naszym kościele odbędzie się Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i Ruchów Charyzmatycznych Archidiecezji Przemyskiej poświęcony tematowi i modlitwie o jedność Kościoła.  Rozpoczęcie o godz. 9. Zakończenie Mszą Św. o godz. 15 pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Jamrozka.  Szczegóły programu na Facebooku, a w tygodniu również na plakatach w gablotach przy kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

W najbliższą sobotę 26.03.  w związku z Dniem Jedności Wspólnot Odnowy wyjątkowo nie będzie dyżuru w Przystani. Zapraszamy natomiast w czwartek i w piątek , po wieczornej Mszy Św. do godz. 20.

 1. Rekolekcje Wielkopostne 2022 – Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym od wtorku do czwartku – plakat
 2. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece – paschaliki w cenie 10 zł , które będą przeznaczone na Caritas.
 3. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy zaangażowali się w pomoc naszym sąsiadom Ukraińcom którzy uciekają przed wojna, wszystkim rodzinom którzy ich przyjęli, pomagają im, wdzięczność za złożone ofiary. Dzisiaj będziemy mieć okazje włączyć się w ta pomoc: Sołtys i rada solecka sołectwa Krościenko Wyżne w niedzielę 20 marca 2022 r. po mszach świętych przeprowadzą zbiórkę do puszek na potrzeby uchodźców z objętej wojną Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie”.
 4. Już prawie gotowy jest Dom Katechetyczny na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Przyjmiemy ich we wtorek lub w środę, tych którzy potrzebują pomocy w  Przemyślu jest bardzo wielu. Dziękuje tym którzy pomogli  przygotować prysznic i łóżka oraz szafy, wysprzątali Dom Katechetyczny. Gdyby ktoś chciał przyjąć prywatnie to proszę o kontakt ze mną lub z ks. Grzegorzem Czerwonką który w Przemyślu jest bardzo zaangażowany w pomoc.
 5. Jan Marszałek od środy do piątku w domu będzie odprawiał Msze św. od uczestników pogrzebu za śp. Helenę Szklarską, a od soboty do poniedziałku za śp. Marię Półchłopek. Ks. Antoni Kozak na Ukrainie odprawia Msze św. za śp. Witolda Komnk. Ks. Michał Hołdowicz odprawia Msze św. za śp. Michalinę Pelczar.
 6. Są już przyjmowane wnioski o dopłaty bezpośrednie unijne w Urzędzie Gminy w dni poniedziałek od 8 do 16 i piątek od 7 do 15 . Doradca rolniczy
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej sp. Marię Bogusz z ul. Południowej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….