II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00.
 2. Trwa nowenna do św. Józefa codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 4. We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W środę 16 – będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.
 7. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Również w piątek po Mszy św. wieczornej modlitwy do patrona naszej parafii św. Marcina.
 8. W sobotę Uroczystość św. Józefa.
 9. Dzisiaj w niedziele 13 marca zbiórka do puszek na pomoc dla misji Niedziela Ad Gentes.
 10. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece – paschaliki w cenie 10 zł , które będą przeznaczone na Caritas.
 11. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy zaangażowali się w pomoc naszym sąsiadom Ukraińcom którzy uciekają przed wojna, wszystkim rodzinom którzy ich przyjęli, pomagają im, wdzięczność za złożone ofiary. Również za tydzień będziemy mieć okazje włączyć się w ta pomoc: Sołtys i rada solecka sołectwa Krościenko Wyżne w niedzielę 20 marca 2022 r. po mszach świętych przeprowadzą zbiórkę do puszek na potrzeby uchodźców z objętej wojną Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie”.
 12. W tym tygodniu będziemy chcieli przygotować górną cześć Domu Parafialnego na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Jeśli będzie taka potrzeba to ich przyjmiemy. Trzeba przygotować prysznic i łóżka oraz szafy, zamontować rolety w oknach- reszta potrzebna do funkcjonowania i życia właściwie jest. Jeśli ktoś chce pomoc w przygotowaniu to proszę o kontakt.
 13. Przebywających w naszej parafii Ukraińców obrządku grekokatolickiego zapraszamy do korzystania w pełni z posługi w naszej parafii oraz uczestnictwa w nabożeństwach. Wyznawców prawosławia proszę o osobisty kontakt by formę pomocy duchowej i uczestnictwo w życiu sakramentalnym z nimi jeśli jest taka potrzeba omówić.
 14. Jednocześnie przestrzegamy przed oszustami którzy próbują chodzić po domach i zbierać na Ukrainę- to prośba min. policji.
 15. Od środy do piątku Ks. Jan Marszałek w domu będzie odprawiał Msze św. od uczestników pogrzebu za śp. Marię Glazar, a od soboty do wtorku za śp. Sylwię Czuba. Ks. Antoni Kozak na Ukrainie od poniedziałku będzie odprawiał Msze św. za śp. Witolda Komnk. Ks. Michał Hołdowicz, od środy będzie odprawiał Msze św. za śp. Michalinę Pelczar.