1. Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Trzeźwości. Będziemy się modlić o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach. Dzisiaj o 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości i o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.
 2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.
 3. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież. Będą rozdawane dzieciom obrazki.
 4. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca – spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy, że spowiadamy codziennie pól godziny przed Msza św. – jest nas dużo do spowiedzi i jak wszyscy zostawimy spowiedź na ostatnia chwile to nie damy rady wyspowiadać. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi w późniejszym terminie.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Gerard.
 7. W najbliższą niedzielę (06 03) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.
 8. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku z wojną na Ukrainie i wsparciu uchodźców w Środę Popielcową podczas Mszy św. będzie zbierana taca przeznaczona na ten cel. Ofiary zbierane w tym dniu za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 9. Nasi harcerze odpowiadając na apel komendanta Hufca Krosno przeprowadzą zbiórkę: pościeli, żywność długoterminowa, materiały higieny, ubrania tylko nowe, ekwipunek (śpiwory, koce nowe, opatrunki, bandaże, gazy, poloplastry, jednorazowe talerzyki, miski, kubki, sztućce) zabawki tylko nowe: niewielkie zabawki jednoczęściowe, małe pluszaki, dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku do środy w godzinach (po mszy św. wieczornej tak do godziny) oraz w sobotę od godz. 9-10 będą pełnić dyżur w punkcie katechetycznym i tam można składać te rzeczy.
 10. W ostatnią niedziel w naszej parafii odbyła się zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców spalonego domu na Pustynach. Zebrano 9636 zł i 10 Funtów. W imieniu poszkodowanych bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za złożone ofiary.
 11. Ks. Franciszek Filar na Kostaryce od wtorku będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Stefanię Makowską.
 12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Ludmiłę Kopacz zamieszkałą w Krośnie. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Pelczar z ul. Północnej. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…