IV Niedziela Zwykła – 30 I 2022

 1. Dzisiaj nabożeństwo do św. Charbela o godz. 15.30- będziemy modlić się za Jego wstawiennictwem dzisiaj i przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej.
 2. We wtorek będzie Msza św z okazji 5 rocznicy powstania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środę 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświeceniem gromnic o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Składka jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne: Karmelitanki i Benedyktynki. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP i modlitwa do sw. Charbela. Po mszy św. wieczornej w środę spotkanie ministrantów i kandydatów obecność obowiązkowa.
 4. Bardzo proszę w czwartek członków grup parafialnych: AK. Kręgów Rodzin, Odnowy w Duchu Świętym a także członków Rad parafialnych oraz jeśli możliwe strażaków w celu rozebrania dekoracji Bożonarodzeniowej. Środa to dzień pracy i szkoły dlatego prosimy o pomoc wszystkich którzy mogą jutro przyjść.
 5. W czwartek św. Błażeja – błogosławieństwo świec i jabłek. Jest to również I czwartek miesiąca.
 6. sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. W tym dniu po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli. Jest to również I sobota miesiąca – modlitwy z racji I soboty przed Mszami św. pół godziny.
 7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek i sobota miesiąca – spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy, że spowiadamy codziennie pól godziny przed Msza św. – jest nas dużo do spowiedzi i jak wszyscy zostawimy spowiedź na ostatnia chwile to nie damy rady wyspowiadać. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.
 8. Za tydzień I Niedziela Miesiąca- z uwagi na wizytację  adoracja będzie przeniesiona na przyszłą niedzielę 13 II.
 9. Za tydzień w niedzielę wizytacja biskupia naszej parafii. Przeprowadzi ją ks. bp Stanisław Jamrozek- który będzie obecny na wszystkich Mszach św.
 10. Spotkanie Pielgrzymów udających się do Gruzji i Armenii  7 II 2022 roku – poniedziałek – Krościenko Wyżne – punk katechetyczny godz. 17.30. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1500 zł.
 11. Od poniedziałku ks. Antoni Kozak na Ukrainie będzie odprawiał Msze św. pogrzebowe za śp. Jan Wulw. Ks. Jan Marszałek w domu do czwartku będzie odprawiał Msze św. za śp. Roberta Leszek. Ks. Michał Hołdowicz na Ukrainie od soboty będzie odprawiał Msze św. za śp. Stanisława Ramut – 8 int. od kolegów z pracy.
 12. W każdy czwartek, piątek i sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej jest otwarta Przystań św. Marcina zapraszamy młodzież i starszych do korzystania z niej.
 13. W zakrystii sa do nabycia książki św. Jan Paweł II na Podkarpaciu w Dukli i Krośnie 9-10 VI 1997 roku autorstwa ks. Kazimierza Kaczora – jest w niej dużo o przygotowaniu pielgrzymki, jej przebiegu a także o pielgrzymce dziękczynnej do Rzymu. Chętnych zapraszamy do zakrystii cena 40 zł.

 

Plan wizytacji Księdza biskupa Stanisława Jamrozka w Parafii Świętego Marcina w KROŚCIENKU WYŻ NYM 6 II 2022.

Msza św. godz. 7.00 Msza św. – ks. biskup Kazanie – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych ( Msza pól godziny wcześniej) !!!!!

Msza św. godz. 9.00 – przewodniczy ks. Bp –

Po komunii po modlitwie przedstawienie działalności Rada kościoła i grup parafialnych. Krótkie spotkanie z grupami po Mszy oraz orkiestrą.

Przejście do Przystani św. Marcina – poświecenie  pomieszczeń.

Msza św. godz. 11.00 – wprowadzenie relikwii św. Charbela i ich powitanie. (zapraszam tutaj również poczty sztandarowe OSP, harcerzy, szkoły i kompanie reprezentacyjne strażaków i harcerzy aby godnie przyjąć relikwie św. Charbela).

Po Mszy św przyjęcie nowej róży męskiej. (Wręczenie tajemnic i błogosławieństwo członków).

Krótkie spotkanie z harcerzami, strażakami i chórem.

Msza św. godz. 16.00 – bp kazanie . Po Mszy św. spotkanie ks. Bp z uczniami klas VI , VII przygotowujących się do bierzmowania.