II Niedziela Zwykła – 16 I 2022
1. Dzisiaj nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 15.45.
2. Jutro po Mszy św.. wieczornej spotkanie POAK.
3. We wtorek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
4. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
5. W środę 19 I dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara – odpust parafialny w Korczynie.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii wszystkich szefów grup parafialnych.( AK, Kręgów Rodzin , Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Chóru, Harcerzy, KSM-u, Dzieci Bożych i Służby Liturgicznej).
7. Wójt Gminy zaprasza 23 I 2021 na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się u nas w kościele po Mszy św. o godz. 16.00 czyli o 16.30. 5. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Niech będzie to przedłużenie naszego trwania w atmosferze Bożego Narodzenia. Ze względu na Koncert kolęd nabożeństwa o 15.30 nie będzie. Podczas koncertu wystąpią Gminna Orkiestra Dęta, Chór Parafialny „Canto Divino”, Kapela Ludowa Krościeńscy. Można będzie tez koncert oglądać przez Kamery Internetowe Stimo. Będą śpiewane utwory klasyków wiedeńskich oraz kolędy.
8. Na stoliku z gazetami jest skrzynka fundacji Pro-Spe zbierającej na sierociniec w Ayos w Afryce. Wpłata 2 zł to jeden posiłek dla dziecka.,w Afryce często to jeden jedyny posiłek w ciągu dnia.
9. W piątek wspomnienie św. Agnieszki i dzień Babci a wsobotę dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zbigniewa Paczosa z ul. Marynkowskiej. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
11. Od poniedziałku ks. Antoni Kozak na Ukrainie będzie odprawiał Msze św. pogrzebowe za śp. Marię Szafran, a ks. Franciszek Filar od wtorku będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Adama Śmietankę.
12. 6 II odbędzie się na wszystkich mszach św. niedzielnych wizytacja biskupia naszej parafii. Szczegóły w przyszła niedzielę gdyż w środę będzie spotkanie z bp. omawiające wizytację.
13. Powstała nowa róża różańcowa mężczyzn. Są chętni by tworzyć jeszcze jedną nową – jeśli są mężczyzn którzy chcą przez modlitwę budować swoje rodziny, trwać przy Chrystusie i nie wstydzą się wiary i różańca to zapraszamy do zapisów u siostry Janiny w zakrystii.
14. Zakończyliśmy spotkania kolędowe – Bóg zapalać wszystkim którzy znaleźli czas na te spotkania, dziękujemy za uwagi i za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
II Niedziela Zwykła – 16 I 2022
1. Dzisiaj nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 15.45.
2. Jutro po Mszy św.. wieczornej spotkanie POAK.
3. We wtorek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
4. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
5. W środę 19 I dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara – odpust parafialny w Korczynie.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii wszystkich szefów grup parafialnych.( AK, Kręgów Rodzin , Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Chóru, Harcerzy, KSM-u, Dzieci Bożych i Służby Liturgicznej).
7. Wójt Gminy zaprasza 23 I 2021 na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się u nas w kościele po Mszy św. o godz. 16.00 czyli o 16.30. 5. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Niech będzie to przedłużenie naszego trwania w atmosferze Bożego Narodzenia. Ze względu na Koncert kolęd nabożeństwa o 15.30 nie będzie. Podczas koncertu wystąpią Gminna Orkiestra Dęta, Chór Parafialny „Canto Divino”, Kapela Ludowa Krościeńscy. Można będzie tez koncert oglądać przez Kamery Internetowe Stimo. Będą śpiewane utwory klasyków wiedeńskich oraz kolędy.
8. Na stoliku z gazetami jest skrzynka fundacji Pro-Spe zbierającej na sierociniec w Ayos w Afryce. Wpłata 2 zł to jeden posiłek dla dziecka.,w Afryce często to jeden jedyny posiłek w ciągu dnia.
9. W piątek wspomnienie św. Agnieszki i dzień Babci a wsobotę dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zbigniewa Paczosa z ul. Marynkowskiej. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
11. Od poniedziałku ks. Antoni Kozak na Ukrainie będzie odprawiał Msze św. pogrzebowe za śp. Marię Szafran, a ks. Franciszek Filar od wtorku będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Adama Śmietankę.
12. 6 II odbędzie się na wszystkich mszach św. niedzielnych wizytacja biskupia naszej parafii. Szczegóły w przyszła niedzielę gdyż w środę będzie spotkanie z bp. omawiające wizytację.
13. Powstała nowa róża różańcowa mężczyzn. Są chętni by tworzyć jeszcze jedną nową – jeśli są mężczyzn którzy chcą przez modlitwę budować swoje rodziny, trwać przy Chrystusie i nie wstydzą się wiary i różańca to zapraszamy do zapisów u siostry Janiny w zakrystii.
14. Zakończyliśmy spotkania kolędowe – Bóg zapalać wszystkim którzy znaleźli czas na te spotkania, dziękujemy za uwagi i za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.

II Niedziela Zwykła – 16 I 2022
1. Dzisiaj nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 15.45.
2. Jutro po Mszy św.. wieczornej spotkanie POAK.
3. We wtorek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
4. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
5. W środę 19 I dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara – odpust parafialny w Korczynie.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii wszystkich szefów grup parafialnych.( AK, Kręgów Rodzin , Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Chóru, Harcerzy, KSM-u, Dzieci Bożych i Służby Liturgicznej).
7. Wójt Gminy zaprasza 23 I 2021 na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się u nas w kościele po Mszy św. o godz. 16.00 czyli o 16.30. 5. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Niech będzie to przedłużenie naszego trwania w atmosferze Bożego Narodzenia. Ze względu na Koncert kolęd nabożeństwa o 15.30 nie będzie. Podczas koncertu wystąpią Gminna Orkiestra Dęta, Chór Parafialny „Canto Divino”, Kapela Ludowa Krościeńscy. Można będzie tez koncert oglądać przez Kamery Internetowe Stimo. Będą śpiewane utwory klasyków wiedeńskich oraz kolędy.
8. Na stoliku z gazetami jest skrzynka fundacji Pro-Spe zbierającej na sierociniec w Ayos w Afryce. Wpłata 2 zł to jeden posiłek dla dziecka.,w Afryce często to jeden jedyny posiłek w ciągu dnia.
9. W piątek wspomnienie św. Agnieszki i dzień Babci a wsobotę dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zbigniewa Paczosa z ul. Marynkowskiej. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
11. Od poniedziałku ks. Antoni Kozak na Ukrainie będzie odprawiał Msze św. pogrzebowe za śp. Marię Szafran, a ks. Franciszek Filar od wtorku będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Adama Śmietankę.
12. 6 II odbędzie się na wszystkich mszach św. niedzielnych wizytacja biskupia naszej parafii. Szczegóły w przyszła niedzielę gdyż w środę będzie spotkanie z bp. omawiające wizytację.
13. Powstała nowa róża różańcowa mężczyzn. Są chętni by tworzyć jeszcze jedną nową – jeśli są mężczyzn którzy chcą przez modlitwę budować swoje rodziny, trwać przy Chrystusie i nie wstydzą się wiary i różańca to zapraszamy do zapisów u siostry Janiny w zakrystii.
14. Zakończyliśmy spotkania kolędowe – Bóg zapalać wszystkim którzy znaleźli czas na te spotkania, dziękujemy za uwagi i za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
Od 20 stycznia w każdy czwartek, piątek i sobotę po wieczornej Mszy Św. do godz. 20 dostępna będzie dla wszystkich chętnych parafian salka na parterze Domu Parafialnego, nazwana Przystanią u św. Marcina. Aby mogła być otwarta, będą w niej pełnić dyżury członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Dorośli znajdą tam miejsce na spotkania przy kawie czy herbacie czy na przykład wspólne oglądnięcie filmu. Młodzież i dzieci będą mogły zagrać w piłkarzyki lub gry planszowe. Jest tam również mały księgozbiór książek religijnych. Zapraszamy do korzystania z tego miejsca.