II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 I 2022
Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo różańcowe o błogosławieństwo Boże w nowym roku kalendarzowym.
Dzisiaj I niedziela miesiąca i ofiary są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu i z tej racji gościmy dzisiaj kleryka Wojciecha Nogaja.
Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych i Adoracje Najświętszego Sakramentu po Mszach św. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00.
Intencja modlitewna dla róż : O Boże błogosławieństwo w nowym roku i pokój na świecie`.
We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej mszy św. poświecenie kadzidła i kredy – ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na działalność misyjną Sióstr Służebniczek w Afryce. Również składka przeznaczona jest na Misje.
Zapraszamy do wzięcia udziału w 12 w naszej miejscowości Orszaku Trzech Mędrców. Prosimy o otwarcie budynku Domu Ludowego już o godz. 9.30 aby uczestnicy mogli wziąć rekwizyty. W tym roku z uwagi na pandemie będzie jeden orszak wszystkich Trzech Króli spod Domu Ludowego. 10.40 – wyjście liturgiczne Orszaku Trzech Króli. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli i jego sponsorów . Zapraszamy. Po Mszy św. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady wręczy prezenty grupom kolędniczym i najlepiej przebranym uczestnikom. Prosimy uczestników marszu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dystansu społecznego i maseczek. Harcerzy prosimy o rozdawanie koron pod kościołem i Domem Ludowym.
W tym tygodniu również I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Do chorych wyjedziemy o godz. 9.00.
Ks. Franciszek Filar na Kostaryce od soboty będzie odprawiał msze św. za śp. Annę Habrat.
Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
Można zamawiać nowe książki o ks. Michale Józefczyku w cenie 15 zł. Zapisy w zakrystii.
Jeśli są jeszcze zainteresowani pielgrzymka do Gruzji i Armenii to proszę o decyzje gdyż kończą się już miejsca na wyjazd. Szczegóły na stronie parafii.
Plan spotkań kolędowych na ten tydzień.
3 I 2022 – Północna parzyste 174 do 256 oraz nieparzyste 203 do 319 Wójtowska oraz Mostowa
4 I – Północna parzyste 258 do 380 i nieparzyste 321 do 447 oraz ul. Żwirowa
5 I – Północna parzyste 382 – 416 i nieparzyste 449-do 471 i ul. Marynkowska
6 I – Trzech Króli Orszak
7 I – Wisłocza, Kopalniana, Dworska, Parkowa i Szkolna
8 I – Rzeszowska oraz Brzozowska numery nieparzyste 219 do 63
Nowych mieszkańców parafii którzy chcieliby poświecić nowe domy prosimy o kontakt indywidualny. Ponieważ podczas kolędy w domach było nieraz wiele pytań a nie ma ich jak zadać prosimy o wrzucanie anonimowo pytań do pudełka obok czasopism a w czasie tych spotkań postaramy się na nie odpowiedzieć.