Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kręgów Domowego Kościoła na plebanii. Nabożeństwo w intencji Rodzin z naszej parafii o godz. 15.30. Dzisiaj również z racji św. Szczepana poświecenie owsa.
Jutro w poniedziałek św. Jana z tej racji poświecenie wina.
Spotkanie ministrantów w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00
We wtorek św. Młodzianków.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
We piątek 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2021 i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża.. Będziemy dziękować za cały miniony rok. Po południu o godz. 16.00 będą uroczyste nieszpory połączone ze Mszą św. oraz nabożeństwo w którym będziemy dziękować Bogu za łaski w 2021 roku i przepraszać za grzechy przez nas popełnione.
W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r. na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje. Te ofiary w naszej prafii możemy min. składać do skarbonki Fundacji Pro Spe opiekującej się sierocińcem w Ayos w Kamerunie.
W sobotę 1 Stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. niedzielny. Powierzmy Marii Nowy Rok 2020.
Już niedługo 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Mędrców, wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków, dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się również pod patronatem Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli i pod jego sztandarami będziemy maszerować. Wszystkie orszaki wyrusza spod Domu Ludowego o godz. 10.30. Zapraszamy
Plan spotkań kolędowych – wizyty duszpasterskiej poszczególnych ulic w kościele jest już na ogłoszeniach i w internecie. Spotkanie Kolędowe wraz z Msza św. w intencji rodzin z ulicy:
29 XII 2021 – Północna parzyste od nr 2 do 62 oraz nieparzyste od nr 1 do 93 oraz ulice Krótka i Polna
30 XII 2021 – Północna parzyste od 64 do 172 A oraz nieparzyste 95 do 201 oraz ul. Zagórze
3 I 2022 – Północna parzyste 174 do 256 oraz nieparzyste 203 do 319 Wójtowska oraz Mostowa
4 I – Północna parzyste 258 do 380 i nieparzyste 321 do 447 oraz ul. Żwirowa
5 I – Północna parzyste 382 – 416 i nieparzyste 449-do 471 i ul. Marynkowska
6 I – Trzech Króli Orszak
7 I – Wisłocza, Kopalniana, Dworska, Parkowa i Szkolna
8 I – Rzeszowska oraz Brzozowska numery nieparzyste219 do 63
10 I – Brzozowska numery nieparzyste od 61 do 1 oraz numery parzyste oraz Wąska numery parzyste
11 I – Wąska numery nieparzyste, ul. Sportowa i Południowa nieparzyste od 5 do 223
12 I – Południowa nieparzyste 229 do końca
13 I Południowa parzyste od 2 do 212
14 I Południowa parzyste od 214 do 356 i ul. Kasztanowa
15 I – Ul. Grunwaldzka
Nowych mieszkańców parafii którzy chcieliby poświecić nowe domy prosimy o kontakt indywidualny.
Ponieważ podczas kolędy w domach było nieraz wiele pytań a nie ma ich jak zadać prosimy o wrzucanie anonimowo pytań do pudełka obok czasopism a w czasie tych spotkań postaramy się na nie odpowiedzieć.
Plan spotkania: Msza św. z krótką homilią. Po mszy św. spotkanie kolędowe : śpiew kolęd, rozmowa, ewentualne odpowiedzi na pytania, błogosławieństwo wszystkich obecnych i na koniec błogosławieństwo rodzin podchodzących do `kapłana.

Serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju kościoła i szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele, w tym członkom Rady Parafialnej. Dziękuję również za przekazane choinki, za pomoc naszym strażakom w ich wycięciu, przywózce i ustawieniu w kościele. Dziękuję za zakupione kwiaty do szopki. Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance oraz młodzieży która pomogła ubierać choinki oraz S. Organistce Cecylii za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeżywane Święta. Służbie liturgicznej, kapłanom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i już dzisiaj zapraszam ją do orszaku Trzech Króli, jak i chór parafialny pod dyr. Moniki Glazar. Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi. Na koniec dziękuję za nowa szopkę p. Pawłowi Pelczarowi – niech wszystkim Nowonarodzony Jezus błogosławi.