Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj popołudniu nowenna do dzieciatka Jezus w intencji dobrego przeżycia Świat Bożego Narodzenia w naszych rodzinach.
Dziękuje również tym którzy ofiarowali choinki do kościoła, strażakom za ich ścięcie i umieszczenie w kościele, członkom grup i rad parafialnych oraz młodzieży i harcerzom za pomoc w ubieraniu choinek.
Jutro w naszej parafii spowiedź przedświąteczna w godz. 10.00 12.00 i 15.00 17.00. -zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w naszym kościele aby potem nie tworzyć kolejek w Krośnie.
W środę nasi harcerze przyniosą do naszej parafii na Mszy św. o godz. 17.00 światło Betlejemskie.
W czwartek rocznica święceń biskupich abp a Adama Szala a pojutrze jego imieniny –pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
Również w czwartek ostatnie roraty, zapeszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
W piątek Wigilia. Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.
Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.
25 XII w sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.
26 XII w niedzielę niedziela św. Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie Kręgów Rodzin na plebani.
Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom.. Przed ołtarzem pali się Betlejemskie Światło Pokoju, można je zabrać do domu i zapalić na wigilię świece Caritas.
Czasopismo Debina będzie przed świętami w sklepach być może już od jutra.

Plan spotkań kolędowych – wizyty duszpasterskiej poszczególnych ulic w kościele jest już na ogłoszeniach i w internecie – szczegóły jak biedzie to wyglądało podam w Niedzielę św. Rodziny.
Spotkanie Kolędowe wraz z Msza św. w intencji rodzin z ulicy:

29 XII 2021 – Północna parzyste od nr 2 do 62 oraz nieparzyste od nr 1 do 93 oraz ulice Krótka i Polna
30 XII 2021 – Północna parzyste od 64 do 172 A oraz nieparzyste 95 do 201 oraz ul. Zagórze
3 I 2022 – Północna parzyste 174 do 256 oraz nieparzyste 203 do 319 Wójtowska oraz Mostowa
4 I – Północna parzyste 258 do 380 i nieparzyste 321 do 447 oraz ul. Żwirowa
5 I – Północna parzyste 382 – 416 i nieparzyste 449-do 471 i ul. Marynkowska
6 I – Trzech Króli Orszak
7 I – Wisłocza, Kopalniana, Dworska, Parkowa i Szkolna
8 I – Rzeszowska oraz Brzozowska numery nieparzyste219 do 63
10 I – Brzozowska numery nieparzyste od 61 do 1 oraz numery parzyste oraz Wąska numery parzyste
11 I – Wąska numery nieparzyste, ul. Sportowa i Południowa nieparzyste od 5 do 223
12 I – Południowa nieparzyste 229 do końca
13 I Południowa parzyste od 2 do 212
14 I Południowa parzyste od 214 do 356 i ul. Kasztanowa
15 I – Ul. Grunwaldzka
Nowych mieszkańców parafii którzy chcieliby poświecić nowe domy prosimy o kontakt indywidualny.
Ponieważ podczas kolędy w domach było nieraz wiele pytań a nie ma ich jak zadać prosimy o wrzucanie anonimowo pytań do pudełka obok czasopism a w czasie tych spotkań postaramy się na nie odpowiedzieć.

Szczęść Boże
W imieniu naszym i naszego brata Marcina składamy serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza Wiesława Kałamarza , Mateusza Liputa Wójta Gminy, Bolesława Pudłowskiego Sołtysa Krościenka Wyżnego, Anity Fal Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej ,Marii Nowak przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich i jego członkiń, Elżbiety Dryka przewodniczącej Klubu Seniora i jego członków, 8 Drużyny Harcerskiej „Ventus” im. Szarych Szeregów, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz wszystkich darczyńców z naszej miejscowości i z poza niej za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji kiermaszu dla naszego brata Marcina, przygotowanie wypieków oraz pięknych ozdób świątecznych, a także za złożone datki na ten szczytny cel.
Podczas kiermaszu zebrano 18 863 zł i 150 euro, które zostały przekazane na rehabilitację Marcina.

Marcin przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym Reha -med CENTER w Tajęcinie , koszty miesięcznego pobytu wynoszą 22 tys zł .
Wierzymy mocno , że dzięki tej rehabilitacji Marcin wróci do sprawności.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na konto Marcina. W związku z tym na stoliku pod chórem są wystawione ulotki z nr KRS i celem szczegółowym oraz danymi do zbiórki.

Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim serdecznie, że w tym radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa doświadczyliśmy tyle szczerości, życzliwości ludzkiej, otwartych serc i oby to dobro, które my otrzymaliśmy od Was Wszystkich wróciło do Was z podwójną siłą.