Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45 o dobra spowiedź przedświąteczną w naszej parafii.
Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.
Prosimy o zapisywanie chorych domach na spowiedzią przedświąteczną, która odbędzie się 17 XII od godz. 9.00.
Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy.
We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. We wtorek 10 rocznica śmierci ks. Infułata Stanisława Zygarowicza.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o składanie próśb do MBNP.
Również na środę po Mszy św. i nowennie na godzinę 17.45 proszę o spotkanie członków rady gospodarczej (ekonomicznej0. Spotkanie na plebanii. Członkowie Rady: , Piotr Marszałek, Grzegorz Wojtuń, Józef Wilusz, Anna Marszałek, Mateusz Liput, Stanisław Pelczar z ul. Wąskiej, Zenon Lenart, Eugeniusz Pelczar, Tomasz Omachel, Józef Knap, Krzysztof Bajgrowicz, Adam Ząbek, Adam Jedrusik, Bolesław Pudłowski.
W czwartek rozpoczniemy nowennę do dzieciątka Jezus.
W piątek na spotkanie zapraszamy młodzież z klas VI i VII przygotowująca się do bierzmowania. Początek Msza św. o godz. 17.00.
Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20 XII w poniedziałek w godzinach 10-12.00 i 15.00 -17.00. Będą Księża z dekanatu tak zorganizujmy czas aby móc się wyspowiadać.
18 XII – w sobotę planowane jest ubieranie kościoła, proszę strażaków o ścięcie choinek i wniesienie ich do kościoła. Zostały one już wybrane- przy tej okazji dziękuję wszystkim którzy chcieli ofiarować choinki do kościoła. Na godz. 10.00 proszę młodzież z KSM-u, harcerzy, starszych ministrantów, członków grup parafialnych i Rad Duszpasterskich o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.
Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.
Wizyta Duszpasterska – Kolęda – jak wiemy pandemia uniemożliwia nam wizytę w waszych domach. Ks. Arcybiskup Adam proponował spotkania w kościele, wspólna modlitwę spotkanie, śpiew kolęd. Również za taką formą kolędy po długiej dyskusji opowiedzieli się członkowie Rady Duszpasterskiej. Więcej szczegółów na ten temat za tydzień.
Dzisiaj przed naszym kościołem Kiermasz stroików i ciastek z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Marcina. Marcin jest już w Polsce w ośrodku rehabilitacyjnym. Koszt to ponad 22 tyś miesięcznie. Wesprzyjmy jego i najbliższych poprzez zakup tych słodyczy czy stroików. Proponuje aby za piękne stroiki wykonane ręcznie i za smaczne domowe wypieki składać ofiarę przynajmniej 20 zł. Pamiętajmy że jest to pomoc finansowa która jest bardzo potrzebna i dlatego niech nasze serca będą otwarte na ta pomoc. Jednocześnie wyrażam wdzięczność tym wszystkim którzy te stroiki, placki zrobili, tym którzy to wczoraj wszystko przygotowywali, wszystkim którzy zaangażowali się w ten Kiermasz. Można również nie kupując złożyć ofiary do puszek na rehabilitacje Marcina. Ktoś kiedyś powiedział „Nic nie jest mało znaczące jeśli zostało dokonane z miłości” – tą miłość mamy dzisiaj sposobność okazać.
Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 9 – 19 VII 2022 r.
W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Szklarską z ul. Kasztanowej oraz sp. Marię Półchłopek z ul Wąskiej Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…