Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. Również  w tym tygodniu będziemy modlić się za Misjonarzy i misjonarki i o nowe powołania misyjne.

We wtorek kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary- zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z tej okazji pogłębienia wiary.

W środę nowenna do MBNP wraz z różańcem.

W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę przed kościołem, a najbliższą sobotę  pod cmentarzem.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie pól godziny przed każdą Msza św.

1 listopada,  w przyszły poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast Mszy św. o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej żałobna procesja i modlitwy za zmarłych.

Harcerze w tamtym roku pod cmentarzem  będą zbierać ofiary na renowację kolejnego nagrobka. przy wejściach na cmentarz. Również młodzież z KSM-u rozprowadzając znicze będzie również zbierać na ten cel.

Zwracam się ze szczególna prośbą o pomoc przy porządkach przed odpustem parafialnym przy kościele i budynkach parafialnych. Gdyby była pogoda to bardzo proszę o przyjście w piątek po południu w dniu 5 XI i w sobotę 6 XI na godz. 10.

Ks. Jan Marszałek w domu od poniedziałku do środy będzie odprawiał msze św. od uczestników pogrzebu za śp. Grażynę Lorenc, a od czwartku do niedzieli za śp. Marię Frydrych my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Frodymy z ul. Wąskiej i śp. Stanisława Pelczara z ul. Mostowej. Zmarł również śp. Wacław Frydrych z ul. Wąskiej – pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00. – wieczne odpoczywanie……

Dziękuję młodzieży z KSM-u i harcerzom za rozprowadzenie planu Misji Parafialnych. Gdyby do kogoś nie dotarły sa do wzięcia z tyłu kościoła i na ołtarzach bocznych. Jak wiemy Misje miały się odbyć rok temu ale pandemia uniemożliwiła ten zamiar.  W roku obecnym dzięki sprzyjającym okolicznościom przeżywaliśmy czas nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano i Rekolekcje Odnowy Wiary. To był tylko wstęp do uczty duchowej która nas czeka, do Misji Parafialnych – „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ UCZCIE.” Miejmy nadzieję że zachowując środki bezpieczeństwa uda nam się przeprowadzić nasze spotkania duchowe i zorganizować  odpust parafialny.

Z prośbą o przestrzeganie zasad sanitarnych zwrócił się równie Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki . „Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych”.