28 Niedziela Zwykła 10.X.2020 – Dzień Papieski

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

Przezywamy dzisiaj Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły podstawowej będą zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II – na stypendia dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin. Zachęcamy do wspomożenia tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

W środę wspominamy bł. Honorata Koźminskiego, w czwartek św. Małgorzaty Marii Alacouque, w piątek – św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską.

Jutro w poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków. Jutro będziemy modlić się za wstawiennictwem patrona naszej parafii św. Marcina.

We wtorek 12.10.2021 kolejne spotkanie Rekolekcji Odnowy Wiary. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia swojej wiary.

W czwartek 14 X – Dzień Nauczyciela – w naszych modlitwach będziemy pamiętać o nich , zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym.

15 X w piątek – w naszej parafii i szkole noszącej Jego imię uczcimy św. Jana Pawła II. Również i 16 X w sobotę będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego Świętego.

W przyszła niedzielę 17 X imieniny obchodzi nasz ks. Gererd a w poniedziałek 18 – ks. Łukasz – pamiętajmy o nich w naszej modlitwach.

W sobotę rocznica święceń biskupich abp Józefa Michalika – polecajmy go naszym modlitwom.

Za tydzień rozpoczniemy niedzielę misyjna i tydzień misyjny. Składka do puszek na potrzeby misji i misjonarzy.

Spotkania: w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.

W sobotę spotkanie Wspólnoty Dzieci Bożych w Domu Katechetycznym o godz. 16.00 . Zapraszamy.

Od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.

W imieniu rodziny Marcina serdecznie dziękuje za wsparcie wyrażone dla Marcina . Zebrano n ten cel 7892 zł pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji SiePomaga.

2 października 2021 roku w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika sp. Ks. prał. Michała Józefczyka. Więcej informacji na ten temat będzie w najbliższej Dębinie oraz na stronie internetowej parafii MBNPTarnobrzeg – Serbinów https://parafiaserbinow.pl/uroczystosc-odsloniecia-pomnika-ks-pral-michala-jozefczyka/

Zmarł ks. Jan Mazur -jako wikariusz pracował w naszej  parafii Krościenko Wyżne  w latach 1986–1988.  Ostatnio pracował w Janowie Lubelskim. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Śmieci cmentarne.