PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. JANA PAWŁA II
WŁOCHY NIEZNANE
17-26.09.2021

SALZBURG – GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – HEILIGENBLUT –WODOSPAD JUNGFERN – SANKTUARIUM MADONNA DELLA CORONA – WERONA – SAN GIMIGNANO – SIENA – ORVIETO – BAGNOREGIO – RZYM – CASTEL GANDOLFO – TIVOLI – SANKTUARIUM MENTORELLA – POMPEJE – NEAPOL – SANKTUARIUM MONTE VERGINE – PIETRELCINA – MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – SERRACOPRIOLA – LORETO – FERRARA

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: https://kaisertour.pl/aktualnosci/aktualne-oferty/pielgrzymka-wlochy-nieznane-17-26-09-2021
CENA: 2950 ZŁ + 75 EURO
SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY:
• BIURO TURYSTYCZNE KAISER TOUR – TEL. 695 755 466
• PARAFIA ŚWIĘTEGO MARCINA W KROŚCIENKU WYŻNYM – TEL. 13 431 50 15
MOŻLIWOŚĆ WEJŚCIA NA POKŁAD AUTOKARU NA TRASIE: KROŚCIENKO WYŻNE – KROSNO – JASŁO – PILZNO –TARNÓW – KRAKÓW – GLIWICE

XXI Niedziela Zwykłą – 22.08.2021

Dzisiaj Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45.
W poniedziałek wspomnienie św. Róży z Limy, we wtorek wspomnienie św. Bartłomieja, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna,
W środę 25 VIII zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 połączone z zakończeniem Nowenny z racji 25 lecia powstania Akcji Katolickiej. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18 30.
W. czwartek Matki Bożej Częstochowskiej w sąsiednich Łężanach i Iskrzyni odpusty parafialne. U nas msze św. z kazaniami o 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z racji wspomnienie ich patronki św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.
W naszej parafii witamy nowego ks. wikariusz ks. Gerarda Terecha – będzie od środy oraz dyr. Przedszkola S. Irenę Jagodzińską.
Już dzisiaj informujemy że w dniach 10 -12 IX 2021 w naszej parafii będziemy gościć figurę św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
Klub biegacza w Krościenku Wyżnym serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy w przyszłą niedzielę 29 sierpnia na stadion sportowy GOSiR do wzięcia udziału w XV edycji Biegów pn „Dycha Siekiernika”. Na dzieci czekają puchary, nagrody rzeczowe i paczki ze słodyczami. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej GOSiR
Nasi Radni Gminni dzisiaj będą zbierać podpisy pod petycją dotycząca przebiegu tzw. obwodnicy Miejsca Piastowego – chodzi o wariant (I a) który miałby przebiegać od ul. Brzozowskiej za stadionem, dalej za domami od południowej strony ul. Południowej i wychodzić na ul. Grunwaldzkiej. Ten wariant jest bardzo niekorzystny dla mieszkańców gdyż dzieli gminę na dwie części i blokuje tereny pod budownictwo na ul. Brzozowskiej, Południowej i Grunwaldzkiej. Potrzeba abyśmy jako społeczność opowiedzieli się czy jesteśmy za tym wariantem czy przeciw. Radni będą zbierać podpisy pod sprzeciwem wobec tej koncepcji.
W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marii Jaracz z ul. Kopalnianej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu….