1. Dzisiaj o godz. 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości.
 2. W poniedziałek (09.08) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 3. We wtorek (10.08) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. W środę (11.08) wspomnienie św. Klary. Przed poranną Mszą św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą modlitwy do Najczystszego Serca Józefa a po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i modlitwy do św. Marcina patrona naszej parafii.
 5. W sobotę (14.08) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. (Dlatego bardzo proszę aby uporządkować groby swoich bliskich zmarłych) Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszamy, a młodzież z KSM-u prosimy o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Prosimy również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.
 6. W niedziele (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z wieńcami a następnie odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów. Natomiast o godz. 14.30 tradycyjny objazd z wieńcami po gminie.

Trasa objazdu: Wyjazd spod Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym i przejazd ulicami:

 • Południowa
 • Kasztanowa
 • Marynkowska
 • Północna
 • Rzeszowska
 • Dukielska
 • Centralna
 • Księża
 • Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym.
 1. Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku Wyżnym 15.08.2021 w godz. 14.00-19.00 zaprasza na dzień otwarty remizy. W programie liczne atrakcje. Szczegóły na stronie internetowej OSP i Facebooku oraz na plakatach.
 2. Ks. Proboszcz do piątku poza parafią będzie odprawiał Msz św. za śp. Marka Frydrych. ks. Jan Marszałek w domu od dzisiaj do czwartku będzie odprawiał Msze św. za śp. Annę Habrat a od 13.08 za śp. Jana Pelczarskiego natomiast ks. Łukasz od piątku do poniedziałku za śp. Annę Habrat my je tutaj będziemy ogłaszać.
 3. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Janinę Fakadej z ul. Rzeszowskiej. Dusze zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…